• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Яке майбутнє у медового бізнесу України
  Опубликовано: 2019-12-08 11:08:29

  За січень-жовтень 2019 року українські виробники експортували 42,6 тис. т меду, що на 26,6% (або 8,9 тис. т) більше за дані аналогічного періоду минулого року. Основними країнами-імпортерами українського меду стали Німеччина ($18 млн.) Польща ($16,5 млн.) та Бельгія ($9,8 млн.). Очевидно, що нарощення обсягів експорту пов’язане зі збільшенням виробництва цього продукту у 2018 році на 7,6% порівняно з 2017 роком та на 20,2% порівняно з 2016 роком. Така статистика наводить на думку, що галузь виробництва меду в Україні має чудові перспективи для розвитку, але з іншого боку, є низка суттєвих проблем, котрі становлять велику загрозу для неї.

  Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на agroconf.org.

  По-перше, ціна на мед у світі падає, оскільки обсяги його виробництва стрімко зростають. На відміну від привабливого зростання фізичних обсягів експорту, у вартісному виразі за січень-вересень 2019 року українські бджолярі отримали на 14,2% більше виручки з закордону, ніж за аналогічний період минулого року. Середня вартість 1 т українського меду за кордоном у 2018 році становила $2029, а в 2019 році - лише $1830. Недоотримання виручки в валюті та стабілізація курсу гривні можуть створювати серйозні фінансові загрози у наступному сезоні для бджолярів, как сообщает сайт новостей финансовых рынков Украины и мира Elcomart.ua.

  По-друге, невирішеним залишається питання з якістю меду. Левову частку виробників даного продукту в країні становлять господарства населення, а саме 98,7% (за даними 2018 року). Відтак, це домашні виробництва, котрі не мають офіційної реєстрації, а отже проаналізувати їхню діяльність важко. Неодноразові випадки з виявленням фальсифікату меду свідчать про те, що не всі українські виробники виготовляють якісний продукт. Це створює додаткові загрози для конкурентоспроможності українського меду на європейському ринку.

  Попри це, Україна продовжує втримувати високу позицію серед країн-експортерів меду та входить у п’ятірку найбільших. Також, популярність здорового способу життя та вживання натуральних солодощів підтримують оптимістичні перспективи для цієї галузі в Україні.

  Инф. proagro.com.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.