• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Президент закликає чесно і фахово вирішувати питання ядерних відходів
  Опубликовано: 2006-03-09 15:44:00

  Президент Віктор Ющенко закликає чесно і фахово вирішувати питання ядерних відходів, не вдаючись до політичних спекуляцій.

  «Якщо ми хочемо користуватися ядерними блоками і ядерною енергетикою, то маємо дати відповідь на те, як безпечно зберігати ядерні відходи», – сказав Віктор Ющенко, виступаючи сьогодні з лекцією перед студентам Національного університету ім. Тараса Шевченка.

  Президент наголосив, що нині 54% української електроенергії генеруються на чотирьох вітчизняних атомних станціях. При цьому жодна з них не володіє таким сховищем ядерних відходів, яке б відповідало українським потребам та міжнародним стандартам. «Ми живемо в часі, коли треба давати відповідь на такі питання. Я міг би мовчати, як мовчали два попередні Президенти, але це не відповідь на виклик. Ми повинні чесно дивитися на наявну проблему», – сказав Президент.

  Глава держави зазначив, що рано чи пізно фахівці мають дати відповідь на те, як і де будувати сховища для ядерних відходів. «Ця думка безумовно належить фахівцям, які мають отримати згоду громадськості. Але вона ніколи не повинна використовуватися в політичних спекуляціях», – зазначив В. Ющенко.

  Глава держави також наголосив, що потрібно усвідомлювати різницю між поняттями «відпрацьоване ядерне паливо» та «ядерні відходи». Відпрацьоване паливо на 97% складається з урану й плутонію, «які в майбутньому можуть слугувати джерелом енергії», а решта 3% власне і підпадають під категорію ядерних відходів. «Ці відходи Україна зобов’язана за міжнародною угодою прийняти на свою територію. Ми не можемо ці відходи залишити на чужій території», – сказав В. Ющенко.

  Президент нав, що в 2006 році Україна має заплатити Росії за послуги з переробки відпрацьованого палива 120 млн. доларів США, а, починаючи з 2012 року, ядерні відходи почнуть повертатися до України.

  Глава держави наголосив, що українська влада підходить до вирішення цього питання конструктивно й закликає уникати «авантюрних політичних кроків».

  "Офіційне представництво"

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".