Україна має 16 угод в сфері працевлаштування із іншими країнами, — повідомила заступник міністра праці та соціальної політики України Наталя Іванова під час загальноукраїнського інформаційно-просвітницького заходу „День зайнятості”. Це угоди як багатосторонні, так і двосторонні. Наприклад, Угода між країнами СНД має багатосторонній характер, вона стосується соціального захисту і міграції. Також опрацьована та подана на ратифікацію Конвенція про соціальний захист трудящих мігрантів, що дасть можливість увійти в Міжнародне товариство по захисту трудящих мігрантів. „Я сьогодні не можу назвати країну з якою б Мінпраці не знаходилося б в переговорному процесі щодо укладання угод,” — наголосила Наталя Іванова.
За словами заступника міністра, близько 3-3,5 мільйонів осіб працює за межами України протягом року, частина з яких — на сезонних роботах. Значна частина із цих 3-3,5 мільйонів — це люди, котрі працюють легально, оскільки країни, які зацікавленні в використані висококваліфікованої робочої сили, здійснюють процес легалізації. Щорічно структури, які мають ліцензії в Україні звітують про те, що вони працевлаштовують від 40-50 тисяч громадян України офіційно за кордоном.
Міністр праці та соціальної політики Іван Сахань зауважив, що говорити про збільшення чи зменшення тенденції міграції складно, тому що сьогодні є реальні намагання з боку країн Європейського Союзу, Канади, США отримувати висококваліфікованих фахівців, надаючи їм певні преференції. Шляхом подолання таких міграційних процесів, на думку міністра, має стати створення контноздатних робочих місць в Україні.
MLSP