• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Стало відомо, які області найбільше потерпають від дефіциту вологи
    Опубликовано: 2022-09-15 16:04:45

    Перша декада вересня характеризувалася прохолоднішою порівняно з попередніми періодами погодою та майже повною відсутністю опадів. Про це свідчать дані Аналітичної довідки про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні, пише agronews.ua.

    Бездощова погода майже на всій території країни стала причиною зниження запасів продуктивної вологи у ґрунті до недостатніх і незадовільних значень.

    За даними Укргідрометеоцентру станом на кінець серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) на полях, призначених під посів озимих культур (за винятком південних областей, де запаси вологи будуть визначатися у кінці першої декади вересня) на більшості площ західних, Вінницької, Черкаської та Кіровоградської, на окремих площах Житомирської, Київської та Чернігівської областей були достатніми (21-30 мм) та оптимальними (31 мм продуктивної вологи і більше).

    На решті території вологозабезпечення було недостатнім (11-20 мм) та незадовільним (менш як 10 мм продуктивної вологи). На окремих площах східних та південних областей вологи в орному шарі ґрунту не було зовсім.

    Найбільшим дефіцитом серпневих опадів відзначилися багато районів Житомирської, Рівненської, Вінницької, Львівської, Закарпатської областей, де ефективні дощі випадали 2-3 дні, а їх кількість не перевищила 30-55% норми.

    Водночас агрометеорологічні умови, які склалися у цьому році в кінці літа, були сприятливими для накопичення цукру в плодах та коренях буряків цукрових та збору врожаю пізніх та технічних культур, вегетація яких, завдяки дуже жаркій погоді у третій декаді серпня, завершилась на деяких площах на 1-2 тижні раніше звичайного.

    Інф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.