Угоду парафiювали у Брюсселi уряд України та Європейський Союз. За домовленiстю у наступному роцi квоту збiльшать до мiльйона чотирьох тисяч тонн. А окреме положення угоди передбачає збiльшення обсягiв поставок металопродукцiї ще на триста тисяч тонн, якщо Україна вiдмiнить експортне мито на металобрухт.
Результат переговорiв з Єврокомiсiєю, що тривали бiльш нiж пiвроку, в самiй Українi сприймають по рiзному. Збiльшення квоти - це компенсацiя Українi пiсля розширення Європейського Союзу минулого року. Тобто, мова йде про можливість українських меткомбiнатiв вийти на обсяги поставок в європейськi країни на рівень дві тисячі третього року. Але враховуючи темпи нинiшнiх поставок наших компанiй до ЄС у рамках попередньої квоти - схоже, можливостей в українців не так багато.
Вiктор Тарнавський, головний редактор журналу "Метал Бюлетень. Україна": "Чего-то там добиться будет довольно сложно. Европейский рынок сегодня затоварен металлопродукцией. Многие компании там наоборот снижают свой уровень производства".
Мiж тим експерти називають позитивними для України додатки до угоди. По-перше, можливiсть позаквотових поставок на металосервiснi склади українських компанiй в Європi. А ще, виведення за рамки угоди поставок суднобудiвного листа, в якому нинi зацiкавленi європейськi корабели.
Володимир Терещенко, виконавчий директор Української асоцiацiї пiдприємств чорної металургiї: "И общие объемы могли бы достигать существенных величин. Примерно 700-800 тысяч тонн можно было бы поставлять в Европу".
Водночас, пiдписана ЄС угода, - кажуть експерти, - це можливiсть для стратегiчного планування українських метзаводiв. На осiнь прогнозується збiльшення попиту та цiни на металопрокат у країнах Балтики та Схiдної Європи. Але й концiя теж там буде зростати.
Инф. Подробности-ТВ
agrinews.com.ua