Верховна Рада України відхилила урядовий проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо створення служби безпеки донього руху)
Проектом пропонується, замість Державної автомобільної інспекції, створити Державну службу безпеки донього руху, яка буде діяти у складі Міністерства внутрішніх справ України.
Проект зобов´язує власників автомобільних доріг подавати інформацію щодо існування, проектування або будівництва об´єктів донього сервісу для внесення їх до Єдиної автоматизованої системи обліку об´єктів донього сервісу Державної служби безпеки донього руху Міністерства внутрішніх справ України.
Законопроектом передбачено, що рух велосипедистів, гужового транспорту та прогін погоничами домашніх тварин організовується з використанням дублюючих шляхів, узбіч, а на автомобільних дорогах державного значення забороняється.
Відповідно до проекту транспортний засіб може бути тимчасово затриманий і доставлений на спеціальний майданчик у разі відсутності у водія документів, що підтверджують право власності на транспортний засіб або право керування ним, експлуатації незареєстрованих транспортних засобів, без номерних знаків або талона про проходження державного технічного огляду до прийняття рішення по суті уповноваженим органом тощо.
Положення проекту про вилучення посвідчення водія та затримання транспортного засобу і доставку його на спеціальний майданчик, вважають експерти, суперечить статті 41 Конституції України, відповідно до якої примусове відчуження об\'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Законопроектом надається право органам внутрішніх справ розглядати справи про більшість порушень правил донього руху. Віднесення законопроектом до підвідомчості органів внутрішніх справ розгляд більшості адміністративних справ про порушення правил донього руху суперечить Конституції України.
У разі виникнення загрози безпеці донього руху, перешкод у русі транспортних засобів і пішоходів, відповідні посадові особи Державної служби безпеки донього руху та патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України, доніх і комунальних служб мають право вносити оперативні зміни в організацію донього руху, вживати необхідних заходів до усунення перешкод, у тому числі з примусовою евакуацією транспортних засобів. Для уникнення в майбутньому зловживань посадовими особами та порушень прав власників транспортних засобів необхідно, вважають експерти, у законопроекті деталізувати механізм евакуації транспортних засобів у разі виникнення загрози безпеці донього руху, перешкод у русі транспортних засобів і пішоходів.
"ВРУ"
agrinews.com.ua