• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • ВРУ прийняла Закон "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
  Опубликовано: 2006-03-16 13:03:00


  Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

  Згідно закону, особам, віднесеним до категорії І постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, надаються такі пільги:

  50-процентна знижка плати за користування житлом;

  50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами;

  50-процентна знижка плати за користуванням телефоном.

  Ці пільги також надаватимуть ам сімей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. До ів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи законопроект відносить: дружину (чоловіка); дітей, незалежно від віку та сімейного стану; непрацездатних батьків; особу, яка ає разом з постраждалою особою інвалідом І групи, та доглядає за нею за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особу, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та ає разом з ним.

  Встановлюються мінімальні розміри пенсій для: учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році; учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 1990 роках; осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження; інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв´язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

  Час роботи (служби, в тому числі державної) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до стажу роботи, стажу державної служби, вислуги років, яка надає право на пенсію за вислугу років відповідно до Закону „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ": до 1 січня 1988 року в потрійному, а з 1 січня 1988 року до 1 січня 1993 року у полуторному розмірі. З 1 січня 1993 року та в наступні роки пільги по обчисленню стажу роботи у зоні відчуження визначаються Кабінетом Міністрів України.

  "ВРУ"

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.