Кандидатська доля Нусера

06 фев, 11:42

Список мукачівської ПРП очолить колишній суперник «нашоукраїнців» на скандальних виборах мера?

Воістину, політика - дивна річ. Усі ми добре пам'ятаємо мукачівські вибори 2004 року і битву, яка зчинилася між тодішньою владою та опозицією, між «Нашою Україною» і СДПУ(о), між Віктором Балогою й Ернестом Нусером. Але час iде. І зараз Ернеста Ернестовича запросили очолити список на виборах до Мукачівської міськради від... чи не найбільш «помаранчевої» партії - «Реформи і порядок». А ще два роки тому нардепи-»пеерпісти» вели активні баталії на боці Балоги. Так само, як їхні нинішні партнери ПРП по блоку - партія (тоді - неформальна організація) «Пора».

Нусера на Закарпатті сприймають доволі позитивно і, мабуть, його висування до мукачівського «парламенту» не виллється в особливий протест. А от на загальнодержавному рівні його союз із ПРП сприйняли негативно.

Скажімо, ті «нашоукраїнці», які брали активну участь у виборах-2004, поширили вчора обурливого листа. «Ми, хто пройшов випробування міліцейсько-бандитським «бєспрєдєлом» під час минулих виборів мера Мукачева, рішуче засуджуємо рішення партійної конференції мукачівської міської організації ПРП, - йдеться у відозві «нашоукраїнців». - Ми ніколи не забудемо весну 2004 року в Мукачеві, коли силами СДПУ(о) та кримінальних бригад було фальсифіковано місцеві вибори». Заяву підписали Роман Безсмертний (тоді - головний штабіст «НУ»), Юрій Оробець (голова тимчасової комісії з розслідування мукачівських подій), Євген Червоненко («бодігард» масових акцій) і «губернатор» Львівщини Петро Олійник з главою Мінмолодьспорту Юрієм Павленком, які в Мукачівській міськраді одержали від міліції по ребрах за спробу отримати результати виборів.

Василь Петьовка - нинішній мер Мукачева і команди Балоги - висловлює стриманіші оцінки. «Коментувати це не хочеться, - зазначив він у розмові з кореспондентом «УМ». - Це рішення ПРП, і питання треба адресувати їм. Хоча наголошу, що в списках інших партій є люди, які пов'язані з криміналом, перебувають у розшуку, зокрема міжнародному. І до цього я ставлюся набагато критичніше. Саме на них треба звертати увагу. А висування Нусера - це справа політичної організації і його право. Він не порушував закону і не перебуває в розшуку».

Ім'я Ернеста Нусера стало брендом, який асоціюється з фальсифікаціями. Водночас, якщо відійти від політичних стереотипів, то значна частина закарпатського істеблішменту відгукується про нього як про непоганого господарника. І, скажімо, ще на виборах-2004 один із «нашоукраїнців» розповів «УМ», що Нусер - «хороша людина, просто потра у погану компанію». Зрештою, й Віктор Балога, ставши «губернатором» Закарпаття, взяв свого «ворога» Нусера на роботу в ОДА.

Нині Ернест Нусер неохоче згадує ті вибори. «Тоді все було не так однозначно, - малослівно зазначив він у коментарі «УМ». - Треба час, щоб розібратися у цьому».

Нусер каже, що сьогодні має із «помаранчевими» непогані стосунки: «У мене протягом року не було протистоянь, я працював, політикою не займався і великого бажання займатися нею не маю». Щодо рішення йти на чолі списку ПРП до міськради, то екс-керівник Мукачева ще не визначився. «Остаточного рішення нема - ні партійного, ні мого власного», - зазначає Нусер.

Сьогодні закарпатська ПРП проводить обласну конференцію, на якій остаточно визначиться кандидатська доля Нусера.

А тим часом...

Список блоку «Не так!» на виборах до Київської міської ради очолив тренер збірної України з футболу Олег Блохін, фракції СДПУ(о) в парламенті. Другий - лідер київських есдеків Вадим Місюра, шостий - брат Віктора Медведчука Сергій, колишній одіозний керівник податкової Львівської області.

"Україна Молода "


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/99930.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM