Гроші як перевірка на політичну зрілість
26 окт, 17:40
Продаж найбільшого українського металургійного комбінату цікава не тільки публічністю конкурсу і несподівано значною угодою.
Ігор Душин - один з фундаторов Ліберального блоку на майбутніх парламентських виборах і голова Ліберально-демократичної партії України вважає, що розподіл отриманих коштів може висвітити дуже серйозні проблеми, зокрема, проблему непрофесіоналізму українського політикуму.
Ігор Душин - один з фундаторов Ліберального блоку на майбутніх парламентських виборах і голова Ліберально-демократичної партії України вважає, що розподіл отриманих коштів може висвітити дуже серйозні проблеми, зокрема, проблему непрофесіоналізму українського політикуму.
Кор.: Ігор Леонідович, як ви вважаєте, чи була необхідна продаж Криворіжсталі саме цього року?
І.Д. : Не вважаю правильним міркувати на тему - „ треба - не треба і коли треба?”. Важливо інше - навіщо? Якою була мета і як використовувати отримані можливості? Без відповіді на це питання продаж виглядає як самодостатній і досить безглуздий акт. І це не дивно. Ні у влади, ні у тих, хто вважає себе опозицією, немає публічної стратегіїї розвитку. Немає цілей, сформульованих та відбитих у реальних програмах, немає конкретних завдань, для рішення яких потрібна мобілізація подібних коштів. Звідси і розмови про те, що великі гроші - не завжди добре, що вони можуть додати проблем.
Кор.: Президент уже заявив, що ці гроші не будуть роздані по кишенях, а підуть на програми розвитку.
І.Д.: На які програми? Покажіть, обнародуйте хоч одну таку програму. Реальну програму розвитку. Її немає. Є побажання щодо реалізації якихось програм у соціальній сфері, в охороні здоров'я, освіті тощо. Якщо почати латати діри, то цих грошей не вистачити і на тиждень.
Кор.: Ну існують же проблеми незбалансованого бюджету, природних монополій, недофінансування армії...
І.Д. : Так, існують, проблем завжди більше, чим грошей. Але якщо на гроші від реприватизації починати будувати нові об'єкти власності, то потрібно відразу визначати і механізм, згідно з яким в їхній наступній приватизації зможуть брати участь УСІ громадяни України, а не тільки ті, хто вже має гроші.
Кор.: Так ви ЗА те, щоб роздати гроші людям або ПРОТИ?
І.Д.: Я за те, щоб цими грішми вирішити головну проблему нашої країни. Проблему, яку протягом останніх десяти років обіцяли вирішити всі уряди, президенти і політики. Я говорю про обіцянку знизити податковий прес на середній клас, на бізнес і підприємництво. Україна давно є заручником соціального бюджету. Коли ми починаємо вимагати зниження податків, нам говорять - нічим буде оплатити бюджетну сферу. Сьогодні в нас є всі можливості для того, щоб розірвати це замкнуте коло і внести істотні корективи і до податкової системи, і до системи формування бюджетних відносин. Не скористатися такою можливістю просто нерозумно.
Кор. : Ви пропонуєте знизити ставки всіх податків?
І.Д.: Ні. Ліберали ніколи не роблять настільки необдумані пропозиції. Ми - ідеологічна партія і формуємо ідеологічний виборчий блок не для того, щоб займатися популізмом. Ми пропонуємо звільнити від податкового пресу, насамперед, трудовий ресурс наших громадян. Я маю на увазі, через нарахування на фонд заробітної плати. По суті, наша держава дуже дорого продає нам право на працю і цим саме стимулює „тінізацію” економіки. Давайте не обмежувати можливості громадян заробляти стільки, скільки вони хочуть і можуть заробляти. Це потребує від держави мобілізації зусиль по створенню умов, що сприяють тому, щоб людям було вигідно інвестувати зароблене, а не відкладати його в банки або Банки.
Потрібно ставити перед собою реальні і орієнтовані на самостійну людину задачі. Наприклад, у кожний сільський двір - свій автомобіль, до кожного двору - гарну дорогу.
Кор.: Але це, по суті, теж соціальні програми.
І.Д.: Усі програми, орієнтовані на людину, називаються соціальними. Просто я розрізняю тих, хто здатний бути самостійним і готовий ризикувати, щоб стати вільним і незалежним у розвитку власної справи, і тих, хто не в змозі працювати сам і краще себе почуває, працюючи за наймом. Адже воля і самостійність - це дуже важко і відповідально. Давайте відповімо на головне запитання - хто сьогодні потрібний країні? Я стверджую - країні потрібний підприємець, хазяїн, вільна людина, що розвивається! Середній клас! Він є золотим фондом будь-якої нації. Її надією, основою, опорою, головною творчою силою суспільства. Без нього всі проекти залишаться на папері.
Кор.: Чому депутати не ставлять так питання про мету приватизації?
І.Д.: А навіщо їм це потрібно? Так, Ви просто подивіться, які питання вони вирішували протягом цього року! Багаторазово порушували питання про свою недоторканність і процентні бар'єри, кілька разів наїжджали на платників єдиного податку. Представники партії Тимошенко (БЮТ), Симоненко (КПУ) і Єдина Україна ініціюють законопроект по збільшенню податкового пресу і регламентаційних бар'єрів для таксистів. Що ще? Щомісяця регулюють мита й обговорюють сфери додаткової регламентації підприємницької діяльності громадян. А в цей час інститути демократії в Україні фінансуються якимсь Березовським, що має до цих інститутів таке ж саме відношення, як я до єгипетських пірамід.
Кор.: А Ви вважаєте, що держава повинна фінансувати демократію?
І.Д.: Так! Повинно! Зобов'язано! І не в особі парламентських партій, що користуються бюджетними засобами для фінансування своєї діяльності. Існують інші механізми такого фінансування. Адже це ненормально, коли на західні гранти фінансується діяльність вітчизняних громадських організацій, що займаються виборами або просвітительськими проектами. Усе потрібно робити продумано і керуватися інтересами всього суспільства, а не тієї фінансово-політичної сили, що забезпечує робочим місцем у парламенті або Кабміні. Потрібно відмовитися від оподатковування сум, що перераховуються бізнесом на меценатські і освітні цілі, на діяльність жіночих і дитячих організацій, спортивних аматорських секцій, музичних гуртків і студій у школах. Так, було б бажання працювати в інтересах людей, а не державної машини, ми давно б вирішили більшість проблем соціальної сфери! Не держава їх повинна вирішувати. Ми, громадяни цієї країни, можемо і повинні їх вирішувати. Нам треба від держави тільки одне - не заважати! Не сміти командувати! Контролювати власні помилки, а не гроші в кишенях тих, хто хоче, може і вміє їх заробляти!
Прес-служба ЛДПУ
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/89794.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM