"Багатий" вибір
21 дек, 09:40
Попередній варіант бюлетеня
Нелегко прийдеться нашому виборцю 26 березня. Адже, як кажуть, "при всьому багатстві вибору...". За попередніми даними Центральної виборчої комісії, до виборчого бюлетеню на парламентських виборах 2006 року може бути внесено 51 політичну партію і виборчий блок. Про це повідомив голова ЦВК Ярослав Давидович. Він зазначив, що "це взагалі нонсенс", оскільки у попередніх парламентських виборах брали участь 30 і 33 суб'єкти виборчого процесу (у 1998 і 2002 роках відповідно - Ред. ). "Це багато, і сьогодні є багато проблемних питань, зокрема - з додатковим фінансуванням", - підкреслив голова ЦВК. За його словами, для проведення виборів з такою кількістю суб'єктів виборчого процесу необхідно 555 млн. грн., в той час як у проекті держбюджету передбачено лише 547. Тому, як заявив Я. Давидович, сьогодні представники ЦВК "оббивають пороги" Бюджетного комітету Верховної Ради, щоб збільшити фінансування парламентської виборчої кампанії.
Я. Давидович також повідомив, що за станом на ранок вівторка до ЦВК здали документи для реєстрації кандидатів у депутати лише 6 політичних партій та блоків. З них ЦВК зареєстрував три виборчих списки - від Партії регіонів, КПУ та "Народного Руху України за єдність". Списки, згідно із затвердженим ЦВК графіком, мають бути подані до 25 ня. Центрвиборчком повинен розглянути їх протягом 7 днів. У зв'язку з цим голова Центрвиборчкому висловив побоювання, що переважна більшість партій подасть документи для реєстрації кандидатів у останні дні, відведені для цього законом.
Наємо, що у 2006 році українці вперше обиратимуть парламент виключно на пропорційній основі, тобто - за партійними списками. Прохідний бар'єр на цих виборах для партій та блоків становитиме 3% (на минулих виборах - 4%).
Пропонуємо читачам "Дня" попередній варіант бюлетеня, складений за заявками партій та блоків, які є на сьогодні. Всього у цьому списку 19 блоків (з них 10 - "іменні"), які складаються з 60 політичних партій. Також 16 партій заявили на сьогодні про самостійну участь у виборчих перегонах.
Отже, партії та блоки, які на сьогодні заявили про свою участь у виборах до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування (друкується на основі офіційної інформації):
Блок "Влада народу" (Партія захисту пенсіонерів України, Всеукраїнська партія духовності і патріотизму)
Блок "Держава - Трудовий союз" (партія "Держава", Всеукраїнська партія трудящих)
Блок "Євген Марчук - Єдність" ("Єдність", Партія Свободи, "Солідарність жінок України")
Блок "Патріоти України" (Патріотична партія, Українська національна консервативна партія, партія "Совість України" і Партія малого і середнього бізнесу)
Блок Бориса Олійника і Михайла Сироти (Трудова партія, партія "Інформаційна Україна", Партія здоров'я)
Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" (НСНУ, НРУ, КУН, ПППУ, ХДС, УРП "Собор")
Блок Вітренко "Народна опозиція" (ПСПУ, партія "Російсько-український союз")
Блок Кармазіна (Партія захисників Вітчизни, Партія миру й справедливості)
Опозиційний блок "Не так!" (СДПУ (О), ВО "Жінки за майбутнє", РПУ, ВО "Центр")
Блок Лазаренка ("Громада", СДПУ, СДС)
Блок партій "Трудова Україна" ("Союз. Чорнобиль. Україна", Українська партія "Зелена планета", Партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю", Партія правозахисту)
Блок Юлії Тимошенко ("Батьківщина", УСДП)
Громадянський блок ПОРА-ПРП
Національно-визвольний блок Шухевича-Щокіна "Бог і Україна понад усе!" (Українська консервативна партія, УНА Юрія Шухевича)
Народний блок Литвина (Народна партія, УСелДП, ВО "Справедливість")
Блок народно-демократичних партій (НДП, Демократична партія, Християнсько-демократична партія і Християнсько-ліберальна партія)
Блок Партії "Братство" і "Союзу анархістів України"
Блок "За Союз!" (партія "Соціалістична Україна", Слов'янська партія України, партії "Жінки України", "Нова сила" і "Єдина родина", можливо - Всеукраїнська чорнобильська народна партія "За добробут і соціальний захист народу")
Український Народний Блок Костенка-Плюща (УНП, Партія вільних селян і підприємців, "Україна Соборна", РХП)
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
Комуністична партія України
Ліберальна партія (лідер - П.Циганко)
Партія "Відродження" (лідер - Василь Гладких)
Партія "Вперед, Україно!" Віктора Мусіяки
Партія "Європейська столиця"
Партія "Ліберальна Україна" (лідер - Павло В'ялов)
Партія "Народний Рух України за єдність"
Партія "Народна влада" (лідер - Володимир Нечипорук)
Партія "Райдуга"
Партія "Соціалістична Україна"
Партія "Соціальний захист"
Партія зелених України
Партія патріотичних сил України
Партія пенсіонерів України (Фелікс Петросян)
Партія регіонів
Соціалістична партія України
Газета "День"
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/87775.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM