15 фев, 12:49
Канадські біохіміки виявили механізм, що підсилює дію тиків на мозок. Ученим удалося відключити його, позбавивши тим самим піддослідних усякого задоволення. Поки дослідники попрацювали з нікотином і марихуаною. І тепер мають намір перейти до більш важких тиків.
Міжнародній групі дослідників вдалося виявити сигнальну систему мозку, що бере участь у механізмі дії тиків.
Очолювана ад'юнкт-професором Хіа Жангом з канадського університету Саскачевана група досліджувала нейрони у вентральній частині головного мозку, що називається VTA. Дана група нейронів чутлива до серотоніну та дофаміну - гормону, зв'язаному зі сном і настроєм. І більшість тиків впливає саме на ці клітини, так чи інакше порушуючи механізм серотонінового та дофамінового обміну.
Також Жанг із колегами виявили фермент PTEN, що діє на ті ж нейрони. При впливі ферменту PTEN на ці рецептори активність нервових клітин різко підсилюється, що збільшує ефект від вживання тиків.
Біохіміки сконструювали молекулу пептиду, що здатна блокувати PTEN. Пептид випробували на пацюках. З'ясувалося, що в оброблених PTEN-блокатором пацюків-манів залежність й "ломка" припинялися. На тваринах випробували нікотин та активний компонент марихуани. За матеріалами: Газета
Інф. Оsvita
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/46012.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM