23 янв, 15:37
Міністерство охорони здоров'я повідомляє, що за оперативними даними станом на ранок 23.01.2006 р. протягом останнньої доби у м. Києві зареєстровано 25 звернень громадян за медичною допомогою у зв'язку з переохолодженням організму, з них госпіталізовано 22 осіб з діагнозом "переохолодження організму" та "обмоення" (найбільше верхніх або нижніх кінцівок та вух); померло 3 чоловік.
У Київській області протягом останньої доби було 21 звернення громадян у зв'язку з переохолодженням організму, 12 чол. госпіталізовано, 1 особа померла.
У Дніпропетровській області потерпіло 96 чоловік, усі вони госпіталізовані, 1 чоловік помер.
В Запорізькій області — зареєстровано 79 звернень людей за допомогою у зв'язку з переохолодженням, госпіталізовано 35 чол., померло - 1.
У Херсонській області до медиків звернулися 25 чоловік, які були госпіталізовані; 5 осіб померли.
У Вінницькій області - було 7 звернень громадян, госпіталізовано 4 чол., промерло 3 осіб.
В Луганській області протягом останньої доби зареєстровано 7 звернень громадян - усі госпіталізовані. Смертельних випадків від переохолодження організму не було.
У Сумській області від морозів потерпіло 8 чоловік: госпіталізовано 7, 1 - помер.
В АР Крим - госпіталізовано 6 чоловік, 1 особа померла.
У м. Севастополь зареєстровано 9 звернень, 2 особи госпіталізовані, 2 особи - померли.
У Волинській області протягом останньої доби було 6 звернень громадян, госпіталізовано 5 чол.
У Кіровоградській області госпіталізовано 29 чоловік, померлих не зареєстровано.
В Одеській області - за допомогою звернулись 12 громадян, усі госпіталізовані.
У Полтавській області - було 36 звернень, госпіталізовано 16 чол., померлих від переохолодження не зареєстровано.
У Рівненській області звернулися і госпіталізовані 4 чоловіки.
В Черкаській області звернулись і госпіталізовані 20 громадян, в Чернігівській - 9 осіб.
У Закарпатській, Хмельницькій, Чернівецькій областях звернень громадян за медичною допомогою у зв'язку з переохолодженням організму не було.
Примітка: Оперативні дані з інших областей будуть повідомлені додатково
Довідково:
Обмоення наступає внаслідок впливу низьких температур. Температура 3-4 С вище нуля уже може бути причиною охолодження організму, а при мінусових погодніх температурах, навіть при -3 чи -4 С, наступає обмоення. Особливо несприятливо діє на організм вологість повітря.
Розрізняють три стадії замерзання: озноб - температура тіла знижується до 35 С; судома - наступає при температурі тіла 34-33 градуси; кома (втрата свідомості) появляється при температурах 33-32 градуси.
Обмоення насамперед найчастіше стосується відкритих частин тіла - рук, обличчя, а також нижніх кінцівок. Обмоення буває 4-х ступенів: при І спостерігаються функціональні порушення, при ІІ - появляються пухирі, при Ш - омертвілість шкіри, ІУ - відмирання всіх тканин. При обмоеннях Ш та ІУ ступенів потрібно хірургічне лікування з приводу пересадки шкіри або ампутації кінцівок. При обмоеннях верхніх кінцівок хвороба загує втратою руки, обличчя - здебільшого втратою вух, носа (потрібно робити пластичні операції), нижніх кінцівок (до середини гомілки)- хворий може померти. Процес лікування проходить у стаціонарі: протягом 2-3тижнів - при обмоенні ІІ стадії, 35-40 днів - при хворобі Ш стадії, до 2-2,5 місяці - при ІУ стадії.
Прес-служба МОЗ
Інф. Мoz
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/43622.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM