Парламент затвердив Указ Президента про введення надзвичайного стану в населених пунктах АРК

07 дек, 10:03

У вівторок, 6 ня, відбулося додаткове засідання восьмої сесiї Верховної Ради України четвертого скликання, на якому розглядалося питання про указ Президента України "Про введення надзвичайного стану в населених пунктах АРК".
На початку засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк поінформував про необхідність проведення додаткового засідання Верховної Ради України, яка виникла у зв'язку із виданням Президентом України Указу "Про введення надзвичайного стану в населених пунктах Автономної Республіки Крим". Відповідно до статті 85 Конституції Верховна Рада має дати згоду на затвердження цього Указу і на введення такого надзвичайного стану.
У засіданні, зважаючи на надзвичайність і серйозність ситуації, взяли участь Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров і весь склад Кабінету Міністрів.
А.Мартинюк зазначив, що це неординарна ситуація, яка трапилася практично уперше в історії українського парламентаризму і в історії розвитку держави, коли Президент віддає Указ про введення надзвичайного стану, а Верховна Рада відповідно до Конституції повинна затвердити цей Указ і прийняти відповідний закон.
А.Мартинюк також повідомив, що напередодні Голова Верховної Ради звернувся з листом до Президента України з проханням про те, щоб надійшли додаткові матеріали і документи до цього Указу відповідно до Закону "Про надзвичайний стан". А саме, щоб було чітко вказано, на який термін вводиться надзвичайний стан, бо це передбачає саме закон і повинно бути відзначено в Указі, на який термін. Або на 30, або на 60 діб відповідно до закону. На всій території – на 30 днів, на окремих територіях – до 60 днів може вводитися такий стан.
Обмінявшись думками з приводу процедури розгляду питання, народні депутати прийняли рішення, окрім доповідача і співдоповідачів з цього питання, також заслухати голову Державного департаменту ветеринарної медицини Петра Вербицького.
Перед розглядом питання головуючий повідомив про зміни у складі депутатських фракцій, зокрема, про входження народного депутата Олександра Карпова до фракції Народного блоку Литвина.
Доповідав міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктор Балога. Він наголосив на тому, що мешканці сіл, в яких зафіксований пташиний грип, вважають введення надзвичайного стану необхідним і вкрай своєчасним заходом.
Сам міністр вважає запровадження надзвичайного стану жорстким заходом, але цілком адекватним ситуації, яка склалася.
В.Балога поінформував народних депутатів про робочу поїздку Президента України Віктора Ющенка 5 ня до постраждалих районів. Глава держави безпосередньо на місці детально ознайомився із заходами, які запроваджені і визначив ряд конкретних завдань щодо зведення нанівець загрози життю та здоров'ю населення та якнайшвидшої ліквідації цієї надзвичайної ситуації.
Міністр з питань надзвичайних ситуацій доповів про здійснені заходи, зокрема про введення з метою недопущення поширення вірусної інфекції карантинних обмежень в радіусі трьох кілометрів від кожного населеного пункту та визначення зони спостереження в радіусі десяти кілометрів.
У районі виявленої вірусної інфекції встановлено 14 карантинних постів. Здійснюється повне вилучення та утилізація шляхом спалювання всієї сільської птиці у карантинній зоні. Протягом 3 – 5 ня з 1885 домогосподарств карантинної зони вилучено та утилізовано понад 22 тисячі голів сільської птиці.
Проводиться комплекс дезинфекційних, санітарно-епідемічних та протиепізоотичних заходів в осередках захворюванні птиці. Ведеться санітарна обробка особового складу, які залученні до виконань завдань за призначенням. На ринках заборонено торгівлю птицею. Проводяться перевірки ринків санітарно-епідеміологічними службами, співробітниками МВС, інспекціями, підрозділами МНС.
В.Балога повідомив, що хворих з підозрою на зараження пташиним грипом не виявлено. На випадок захворювання населення у районних лікарнях підготовлено до прийому інфекційні стаціонарні пункти на 130 ліжок, в тому числі 60 для дітей.
В Автономній Республіці Крим створено резерв сил та засобів для оперативного реагування на випадок ускладнення епізоотичної обстановки. Для проведення заходів в зоні ураження залучено 488 чоловік та 78 одиниць техніки.
З метою запобігання виникненню епізоотичних ускладнень пташиного грипу на територіях, через які пролягають шляхи міграції птиці, головам Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської обласних адміністрацій доручено вжити заходів, адекватних до ситуації в областях. Фактів масової загибелі свійської птиці на території інших районів Криму не зареєстровано.
Разом з тим, з метою недопущення подальшого виникнення та поширення пташиного грипу у всіх населених пунктах уражених районів, оперативним штабом з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій визначено комплекс запобіжних заходів, в тому числі Раді Автономної Республіки Крим спільно з Управлінням ветеринарної медицини, територіальними підрозділами МНС та МВС доручено організувати та провести обстеження всіх населених пунктів Совєтського, Нижньогірського та Джанкойського районів щодо активного виявлення хворої та загиблої птиці у приватному та громадському секторах; забезпечити особовий склад, задіяний до виконання завдань за призначенням, засобами індивідуального захисту; продовжити проведення роз'яснювальної роботи серед мешканців населених пунктів щодо небезпеки поширення та ризику виникнення захворювання на пташиний грип. У разі виявлення осередків з підозрою на захворювання невідкладно вживатимуться комплексні, ветеринарно санітарні та протиепідемічні заходи.
В.Балога наголосив, що на проведення всіх заходів необхідно 15 діб. За його словами, ситуація гарантовано контролюється.
Міністр з питань надзвичайних ситуацій відповів на запитання народних депутатів.
Доповнили В.Балогу міністр аграрної політики Олександр Баранівський, міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, перший заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Степан Лизун. Вони охарактеризували ситуацію в уражених районах відповідно щодо здійснюваних підрозділами їхніх відомств заходів.
Народні депутати також заслухали голову Державного департаменту ветеринарної медицини Петра Вербицького. Він зазначив, що 40 років на території України такого високопатогенного грипу птиці не було. Остання епізоотія була у 1963-64-х роках, коли на території Харківської, Дніпропетровської, Херсонської, Запорізької областей загинуло сотні тисяч голів птиці. Жодного випадку захворювання людей не було. З епізоотією тоді справилися.
П.Вербицький зазначив, що сьогодні небезпеку становить жива птиця, яка може бути вірусоносієм кілька місяців. Тому треба скоріше провести утилізацію цієї птиці, щоб запобігти подальшому розповсюдженню інфекції. В уражені райони доставлено необхідну кількість деззасобів, дезтехніки, спецодягу, працюють фахівці. Обійдено понад 43 тисячі дворів на території Автономної Республіки Крим.
Голова Держдепартаменту також повідомив, що прямої небезпеки від продукції, яка виходить з фабрик промислового виробництва немає. Вона є безпечною у відношенні високопатогенного грипу птиці.
П.Вербицький спростував слова міністра аграрної політики О.Баранівського про відсутність ефективної вакцини у боротьбі з пташиним грипом. За його словами, на проведення програми вакцинації грипу у цих регіонах необхідно виділити близько 15-20 мільйонів гривень.
В обговоренні питання взяли участь представники депутатських фракцій і груп. У виступах давалася оцінка ситуації, пропонувалося ввести найжорсткіший режим у боротьбі з пташиним грипом, який можливо створити введенням надзвичайного стану.
Промовці також зауважували на відсутність у тексті Указу початку і термінів його дії, наголошувалося на нефахових рішеннях, які приймалися до сьогоднішнього дня, і які привели до виникнення цієї ситуації, на усвідомленні наслідків вірусної інфекції в разі неприйняття термінових заходів.
Більшість виступаючих висловилася за підтримку Указу Президента України, але з необхідними доповненнями, які стосувалися початку введення надзвичайного стану та терміну його дії.
Після закінчення обговорення на голосування було поставлено проект Закон України про затвердження Указу Президента України "Про введення надзвичайного стану в населених пунктах Автономної Республіки Крим", яким передбачено, що він набере чинності з дня його опублікування. Проектом закону рекомендується Президенту України, зважаючи на те, що введення надзвичайного стану передбачає, зокрема, тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, невідкладно подати на затвердження Верховної Ради України Указ із обов'язковим визначенням у ньому меж територій Автономної Республіки Крим, на яких вводиться надзвичайний стан, строку, на який він запроваджується, а також переліку і меж надзвичайних заходів та вичерпного переліку конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються в зв'язку з введенням надзвичайного стану та переліку тимчасових обмежень прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначеним строком дій цих обмежень, визначенням органів державної влади, органів військового командування та органів місцевого самоврядування, яким доручається здійснення заходів надзвичайного стану та межі їх додаткових повноважень, а також врегулювання інших питань, що випливають із вимог Закону України "Про правовий режим надзвичайного стану".
"За" прийняття цього закону проголосував 291 народний депутат.
Верховна Рада України

Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/40054.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM