
21 май, 12:04
.jpeg)
Україна стрімко зміцнює свої позиції на аграрному ринку Чехії. У 2024 році експорт українських агропродовольчих товарів до цієї країни досяг $196 мільйонів, що у три рази перевищує показники 2021 року. Така динаміка свідчить про зростаючий попит на українську продукцію в ЄС та поступове розширення торговельно-економічних зв’язків між Києвом і Прагою.
Основу українського експорту до Чехії традиційно становлять ріпак, горіхи, цукор, соняшникова олія та солодощі. Ці товари стабільно користуються попитом серед чеських споживачів та підприємств харчової промисловості. У свою чергу, Чехія нарощує поставки до України, збільшивши імпорт агропродукції до $114,6 мільйона у 2024 році — на 60% більше, ніж у 2021-му. Найбільш затребуваними залишаються корми для тварин, жива свійська птиця, яйця та пиво.
Співпраця між країнами виходить на новий стратегічний рівень. У межах офіційного візиту прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали до Києва, у присутності його українського колеги Дениса Шмигаля, відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між міністрами сільського господарства обох країн — Віталієм Ковалем та Мареком Виборним. Цей документ закладає підґрунтя для розширення партнерства в аграрній та продовольчій сферах.
Новий етап співпраці передбачає конкретні ініціативи: залучення чеських інвестицій у переробну промисловість та агрологістику, створення спільних підприємств для виробництва обладнання для харчової галузі, підтримку зберігання продукції. Крім того, планується розвиток навчальних програм і обмінів між аграрними вишами обох країн, а також запуск фінансових механізмів підтримки аграрних проєктів.
Серед важливих напрямів також — адаптація українського законодавства у сфері сільського господарства до європейських стандартів, підтримка процесу євроінтеграції України, розвиток галузей тваринництва, рослинництва, аквакультури, а також зміцнення ветеринарного та фітосанітарного контролю. Особливу увагу сторони приділяють харчовій безпеці, науковим дослідженням та інноваціям.
«Ми домовилися не лише про обміни досвідом та участь у виставках, а й про створення спеціальної робочої групи для координації спільних ініціатив», — підкреслив міністр Віталій Коваль. Усі ці заходи спрямовані на те, щоб зробити аграрне партнерство між Україною та Чехією не лише глибшим, а й більш системним та перспективним у довгостроковій перспективі.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/342525.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM