
07 май, 17:08
.jpeg)
Весна 2025 року принесла українським аграріям не очікуване полегшення, а нову хвилю тривог. Через різкі температурні коливання, брак дощів і рекордно низьку вологість ґрунту фермери та метеорологи змушені готуватися до нових кліматичних викликів. Зокрема, значна частина цьогорічного врожаю опинилася під серйозною загрозою.
За інформацією Черкаського гідрометцентру, квітень відзначився аномальною погодною нестабільністю. Упродовж місяця температурні показники коливалися від літньої спеки на рівні +26–28 °C до нічних заморозків. Подібні контрасти метеорологи називають «термошоком», який цьогорічні посіви переживали неодноразово. «Це надзвичайно небезпечне явище для сільгоспкультур», — наголосив начальник центру Віталій Постригань.
Особливо критичними були два періоди заморозків: з 7 по 15 квітня та з 27 по 29 квітня. У ці дні температура місцями опускалася нижче нуля на цілих 19 годин поспіль. Перший період завдав шкоди ранньоквітучим плодовим деревам, зокрема абрикосам, сливам і аличі. Другий удар виявився ще масштабнішим — він пошкодив виноградники, плодові та ягідні культури, а також ранні овочі. Постраждали навіть озимі посіви, які почали формувати колос на кілька тижнів раніше звичайного, включно з ріпаком, що вже розцвів.
Навіть ті посіви, які уникнули безпосереднього впливу морозів, не залишилися в безпеці. Різкі перепади температур сприяють поширенню захворювань рослин, що у свою чергу загрожує зниженням врожайності. Експерти вважають, що шкода може виявитися відкладеною — рослини, які виглядають неушкодженими, можуть проявити наслідки стресу пізніше.
Подальший розвиток погодної ситуації, на жаль, не обіцяє поліпшення. За прогнозами синоптиків, у першій половині травня ще можливі нічні заморозки, а літо буде сухим і спекотним. Середня температура впродовж літнього сезону очікується на 2°C вищою за кліматичну норму, при цьому кількість опадів прогнозується нижчою за середню.
Таким чином, агросезон 2025 року значною мірою залежатиме від того, якими будуть погодні умови найближчими тижнями. Якщо травень не принесе рятівних дощів і стабільного тепла, українським аграріям доведеться готуватися до одного з найскладніших періодів останніх років.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/342425.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM