![](/img/logo.gif)
08 фев, 16:11
![](/img/news/2025/02/czybulya-chervona[247503](220x130).jpeg)
Фермери змушені продавати цибулю через погіршення її якості
У 2025 році українські фермери стикаються з серйозними труднощами внаслідок значного погіршення якості врожаю цибулі. Надлишок вологи та несприятливі погодні умови вплинули на стан овочів, що значно ускладнило зберігання та продаж цієї продукції. В результаті багато аграріїв змушені продавати цибулю за зниженими цінами або навіть відправляти її на утилізацію.
Цього року погодні умови в Україні не сприяли хорошому врожаю цибулі. Протягом літа та осені значні опади, високі температури та нестабільний клімат привели до того, що коренеплоди набрали надмірної вологи. Це негативно вплинуло на здатність цибулі зберігатися. Вже на етапі збору врожаю стало очевидно, що багато бульб не відповідатимуть стандартам якості, зокрема через хвороби та гниття.
Сільськогосподарські підприємства намагаються мінімізувати втрати, але навіть із цим підходом важко уникнути серйозних економічних наслідків. Замість того, щоб продавати цибулю по ринковій вартості, фермери змушені погоджуватися на пропозиції нижчих цін або навіть віддавати продукцію на утилізацію. Це особливо важливо для тих, хто займається вирощуванням цибулі на великих площах, де у разі невдачі терміни зберігання стають критичними.
Ціни на цибулю, порівняно з минулими роками, різко знизилися. Якщо торік цибуля продавалася на рівні 12-14 гривень за кілограм, то нині ціна варіюється в межах 7-8 гривень, а на деяких ринках навіть менше. Таке падіння вартості стало результатом як надлишку продукції, так і низької якості товару. Багато фермерів змушені скорочувати площі під цибулею на наступний рік через ці проблеми, що створює додаткову невизначеність для ринку.
Експерти зазначають, що подібні явища не є унікальними для України. Багато фермерів у Європі та інших країнах, де вирощують цибулю, також стикаються з проблемами, викликаними зміною клімату. Тому виробники намагаються адаптувати свої методи сільськогосподарської діяльності, застосовуючи нові технології зберігання та обробки овочів. В Україні цей процес триває повільніше, але все ж є певні зрушення.
На думку аналітиків, українським фермерам слід інвестувати в покращення технологій вирощування та зберігання цибулі, щоб забезпечити стабільний попит на цей продукт. Одним з можливих рішень є впровадження нових сортів цибулі, які краще пристосовуються до зміни кліматичних умов та витримують надмірну вологу. Однак це потребує часу та фінансових інвестицій, яких не завжди вистачає у невеликих фермерських господарствах.
Тим часом, українські споживачі вже відчули наслідки цієї ситуації на власних гаманцях. Як зазначають аналітики, зниження ціни на цибулю могло б бути хорошою новиною для покупців, але через низьку якість продукції споживачі мають обмежений вибір. У результаті, фермери продовжують шукати шляхи виходу з цієї ситуації, сподіваючись на поліпшення погодних умов та стабілізацію ринку в найближчі роки.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/341733.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM