23 янв, 17:04
Ціни на чорну смородину в Україні зберігаються стабільно високими вже кілька років поспіль. Однак через зміни в регіонах споживання та нові тенденції на ринку експорту, ситуація може змінитися, вважають експерти. Як повідомляє EastFruit, тимчасова втрата традиційних споживчих регіонів, таких як Крим і Донбас, може вплинути на розвиток експорту замороженої смородини.
Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої Асоціації (УПОА), зазначає, що попит на саджанці чорної смородини в Україні залишається високим, і це не зміниться в найближчі 2-3 роки, оскільки нові плантації ще не почали приносити плоди. В Україні наразі не спостерігається великого попиту на свіжу смородину, оскільки традиційні регіони споживання, які раніше споживали близько 80% цього виду ягід, тимчасово вийшли з-під контролю України. Це, в свою чергу, відкриває нові можливості для збільшення експорту замороженої смородини.
Експерт прогнозує, що найближчі два роки ціни на чорну та червону смородину залишатимуться стабільними, проте з часом варто очікувати зниження цін на заморожену продукцію. Такий спад прогнозований через циклічність вирощування смородини, як і для інших сільськогосподарських культур.
Тарас Баштанник зазначає, що зростання ціни на картоплю в Україні цього року свідчить про прогнозовану циклічність на сільськогосподарському ринку. Протягом декількох років після високих цін фермери будуть активно засаджувати землю під нові культури. Зокрема, у 2012 році ціна на смородину без упаковки становила $3 за кілограм, а до 2017 року ціна впала до 4 гривень (20 центів) за кілограм.
Однією з причин таких значних коливань цін є низький поріг закладки плантацій смородини. Вона є відносно недорогою культурою для посадки, що дозволяє отримати хороші врожаї при правильному підході. Проте після надвиробництва частина плантацій була розкорчована, зокрема в Польщі їх замінили на жимолость, а в Україні — на яблука, малину або суницю.
Що стосується червоної смородини, то в Україні її вирощують в обмежених обсягах, але культура має великий потенціал для розвитку, особливо за умов посадки пізніх сортів. Червона смородина добре зберігається і її ціна може суттєво зрости після тривалого зберігання. Наприклад, за півроку ціна червоної смородини може збільшитися до 10-12 євро за кілограм.
На думку Тараса Баштанника, основною проблемою на сьогодні є війна, яка стримує фермерів від закладання нових плантацій, а також дефіцит робочої сили, що ускладнює розвиток агросектору.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/341609.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM