Імпорт картоплі з Польщі та Литви знижує ціни на ринку: чого очікувати далі

22 янв, 12:09

В Україні спостерігається зниження цін на картоплю, що стало можливим завдяки збільшенню імпорту цього продукту з Польщі та Литви. Такі країни пропонують картоплю за нижчими цінами, ніж вітчизняні виробники, що й вплинуло на ринкову ситуацію. 

Про це повідомила Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" у Львові. За її словами, окрім імпорту, на зниження вартості картоплі вплинуло й сезонне зменшення попиту після святкових періодів. 

Попри це, українські фермери продовжують вказувати на низьку врожайність картоплі у 2024 році, яка стала результатом несприятливих погодних умов. Раптові заморозки, посуха, аномальна спека та брак опадів значно ускладнили процес вирощування. Окрім цього, частина врожаю утримувалася в сховищах із метою очікування подальшого зростання цін. 

Втім, дефіциту картоплі на українському ринку наразі не спостерігається. Навпаки, обсяги продажів у 2024 році перевищили показники 2023 року на 9%. Проте прогнозується, що в лютому-березні можливе підвищення цін через скорочення запасів у сховищах, зменшення імпорту та потенційні економічні або логістичні ускладнення. 

У грудні 2024 року середня ціна на картоплю в Україні становила 22,17 грн/кг, що на 88% вище, ніж у грудні 2023 року. Найнижчі ціни за останні роки були зафіксовані у 2022 році, коли ринок мав надлишкову пропозицію завдяки високому врожаю. 

Основними виробниками картоплі в Україні є Continental Farmers Group, агрокомпанія "Аделаїда" та "ВПК-Агро". Continental Farmers Group вирощує картоплю на площі близько 2000 гектарів, "Аделаїда" – на 500 гектарах. Основними регіонами вирощування залишаються Вінницька, Житомирська, Львівська та Київська області. "ВПК-Агро" є лідером ринку, спеціалізуючись на вирощуванні та зберіганні овочів, серед яких картопля, морква, буряк та цукрова кукурудза. 

Очікується, що ситуація на ринку картоплі залишатиметься залежною від погодних умов, імпорту та змін у внутрішньому попиті, що вимагає адаптації українських фермерів до нових викликів. 


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/341597.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM