09 дек, 12:09
Темпи експорту кукурудзи з України уповільнюються через зменшення попиту в Європейському Союзі та зростання конкуренції зі сторони південноамериканських виробників. Незважаючи на це, у 2024/25 маркетинговому році Україна вже експортувала 7,4 млн тонн кукурудзи, що на 14% перевищує показники попереднього сезону.
Одночасно з цим експортні ціни попиту на кукурудзу в чорноморських портах України зросли за тиждень на 2-3 долари за тонну. Нині вони становлять 196-198 доларів США за тонну, або 9300-9350 гривень. Таке подорожчання пов’язане зі зменшенням пропозицій від виробників, хоча попит з боку ЄС залишається обмеженим через падіння курсу євро та зниження внутрішніх цін на зернові.
Фахівці наголошують, що українським аграріям слід прискорити продаж кукурудзи перед надходженням основного врожаю з Південної Америки. Очікується, що конкуренція на світовому ринку посилиться через збільшення виробництва в цьому регіоні.
Європейський ринок також демонструє стабільність. Березневі ф'ючерси на кукурудзу в Парижі вже протягом місяця залишаються на рівні 206,75 євро за тонну (217 доларів США). Єврокомісія підвищила прогноз виробництва кукурудзи в ЄС до 59,6 млн тонн, що лише на 3% менше за торішній урожай. Найбільші коригування стосуються Румунії та Франції. Водночас прогноз імпорту кукурудзи в ЄС збільшено до 19,5 млн тонн.
Південна Америка продовжує зміцнювати свої позиції на ринку. У Бразилії, за оцінками Agroconsult, врожай кукурудзи у 2024/25 році може досягти рекордних 132,7 млн тонн, а експорт – 42 млн тонн. Позитивні погодні умови сприяють сівбі як першого, так і другого врожаїв. На початок грудня вже засіяно 65% запланованих площ.
Аргентина також демонструє високі перспективи. Зерновою біржею BAGE зазначено, що кукурудзою в країні засіяно 41,3% площ із запланованих 6,3 млн га. Більшість посівів перебувають у доброму або відмінному стані, що дає підстави очікувати гарний урожай.
Зростання виробництва в Південній Америці посилює тиск на українських експортерів. Це вимагає від українських фермерів гнучкості у стратегіях продажу, щоб максимально використати сприятливі ринкові умови до початку активного сезону південноамериканського експорту.
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/341287.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM