Ostchem скорочує виробництво добрив: як змінились обсяги та причини зниження

05 ноя, 12:04

За підсумками дев’яти місяців 2024 року азотний холдинг Ostchem зменшив обсяги виробництва мінеральних добрив на 15,3%, виготовивши загалом 1,33 млн тонн. Це суттєво менше, ніж минулого року, коли показник сягав 1,57 млн тонн. Згідно з офіційним релізом компанії, скорочення стосується практично всіх видів добрив, що виробляються на підприємствах групи.

Серед заводів найбільше зниження обсягів продемонстрував Черкаський "Азот", який зменшив виробництво на 13,1%, виготовивши 1,06 млн тонн. Завод "Рівнеазот" також скоротив обсяги продукції на 12,2% – до 304,9 тис. тонн. Загальне зниження пояснюється коливанням попиту на ринку мінеральних добрив, що змушує Ostchem коригувати обсяги виготовлення продукції.

Найпомітніше скорочення спостерігається у виробництві карбаміду, обсяги якого знизилися на 20,1% і становлять тепер 263 тис. тонн. Також помітне падіння у виробництві аміачної селітри – на 16,1%, до 547,6 тис. тонн. Виробництво комплексних азотних добрив (КАС) зменшилось на 11,7%, а обсяги товарного аміаку знизились на 11,4%.

Сергій Павлючук, директор з виробництва Ostchem, пояснює, що скорочення виробництва обумовлене передусім попитом на ринку. Зараз підприємства холдингу орієнтуються на реальне споживання добрив, тож випуск продукції скориговано відповідно до потреб ринку. За словами Павлючука, заводи працюють у неповному завантаженні потужностей, що дозволяє забезпечити стабільний, хоч і знижений, випуск продукції.

Поточна ситуація з нерівномірним завантаженням потужностей і відсутністю повної зайнятості обладнання показує, що ринок мінеральних добрив перебуває в стані спаду, що може мати довготривалий вплив на виробничі плани Ostchem. Незважаючи на це, виробничі цілі залишаються під контролем, і компанія продовжує підтримувати ритм виготовлення, співвідносний з попитом.

Скорочення обсягів виробництва в Ostchem може також вплинути на ціни на мінеральні добрива в Україні, оскільки зниження пропозиції на ринку часто веде до подорожчання продукції. Подальший розвиток ситуації залежатиме від змін попиту як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/341009.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM