Зростання експорту українського меду: нові можливості на міжнародному ринку

23 апр, 12:03

У першому кварталі 2024 року Україна продемонструвала стабільний обсяг експорту агропродовольчої продукції, хоча загальний показник склав близько 6,5 млрд доларів, що на 4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте, на тлі цього зниження відзначається вражаюче зростання експорту меду.

Згідно з офіційними даними Української асоціації аграрного експорту (УААЕ), обсяг експорту меду в першому кварталі становив майже 23 тисячі тонн на суму 44 мільйони доларів. Це на 93% більше порівняно з попередніми періодами. Водночас, вартість експортного меду знизилася, складаючи 1909 доларів за тонну.

Позитивна динаміка також спостерігалася у секторі експорту плодів, ягід і горіхів. Виручка від їх експорту зросла на 47% і склала 87 мільйонів доларів. Найбільш популярними для зовнішньої торгівлі є волоські горіхи, заморожені ягоди та фрукти, а також яблука та груші.

Експортне зростання меду та інших агропродуктів свідчить про поступове розширення присутності українських товарів на міжнародних ринках. Це відображається не лише у збільшенні обсягів, а й у створенні нових можливостей для українських виробників та експортерів.

Проте, в умовах постійних змін на світових ринках та конкурентного середовища, важливо продовжувати підтримувати та розвивати агропромисловий сектор України. Необхідно активно працювати над якістю продукції, вдосконалювати технології вирощування та збільшувати конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Зростання експорту меду та інших агропродуктів переконливо свідчить про потенціал українського сільськогосподарського сектора на міжнародній арені. Висока якість продукції та конкурентоспроможні ціни створюють передумови для подальшого зростання експортних обсягів та зміцнення позицій України на світових ринках.


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/339526.htmlЧитайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM