Ціни на живих свиней знову почали зростати: що це означає для ринку

01 мар, 15:29

Ціни на живих свиней знову почали зростати: що це означає для ринку

За останній час спостерігається відновлення цін на живих свиней у світі, що може вказувати на стабілізацію ситуації на ринку. Україна також відчула цей тренд. Протягом січня-лютого 2024 року ціни на свинину у світі зросли на 7%, що є найбільшим зростанням за останні п'ять років.

Одним із головних чинників, що впливають на цінову динаміку, є збільшення попиту на свинину з боку Китаю, який є найбільшим споживачем свинини в світі. Після вибуху епідемії африканської чуми свиней, країна втратила значну частину свого свинячого стада, що призвело до збільшення імпорту м'яса.

Ще одним фактором, який впливає на ціни на свинину, є збільшення вартості кормів для тварин. У світі спостерігається зростання цін на кукурудзу та сою, які є основними складовими кормової бази для свиней. Це призводить до збільшення витрат на утримання тварин, що відображається у ціні на м'ясо.

Україна також почула вплив цих процесів. За даними Державної служби статистики, ціни на живих свиней українських виробників зросли на 4,7% у лютому 2024 року порівняно з січнем. При цьому середні ціни на м'ясо свинини в роздрібній торгівлі у лютому зросли на 2,7%.

Водночас, для українських виробників свинини це може стати сприятливим часом, оскільки вони можуть збільшити свої доходи внаслідок підвищення цін на м'ясо. Проте, для споживачів це може означати збільшення вартості продукту на полицях магазинів.


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/339057.htmlЧитайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM