15 сен, 14:36
Закупівлі селітри очікувано скоротились після підняття цін в минулий понеділок, однак товар все одно закуповується в невеликих кількостях. До подорожчання попит був дуже високий і на осінь було придбано досить великі об’єми споживачами, а деякі навіть зробили запаси вже на весну.
Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.
«До того ж, через посушливу погоду під озимий ріпак може бути внесено відносно невелику кількість добрив і частина запасів перейде на посів пшениці, потреби в дозакупках у цих агровиробників вже не буде. Як і по всіх добривах, відсутність можливості нормальних продажів та низькі ціни на агропродукцію також стримують закупівлі селітри», — йдеться у звіті.
Рекомендована ціна від Остхему на селітру поки що знаходиться на рівні 20 тис. грн/т, на вапняково-аміачну селітру — 16 тис. грн/т, СРТ. Поточний рівень цін на газ на УЕБ спостерігався в першій половині вересня 2021 року. В той період селітра в Україні торгувалася по 12,4-15 тис грн/т.
Щоправда, до кінця вересня ціни на газ підскочили на 55%, а селітра подорожчала на 44%. Наразі газ також має тенденцію до зростання, однак воно є досить повільним і різких стрибків цін немає, зазначають аналітики.
Імпортери наразі доволі активні. Поставки в основному йдуть з Польщі та Болгарії. З останньої продовжуються поставки через Ізмаїл, однак через обстріли імпортери збільшують ввезення наземним транспортом через інші пункти.
-
Польська селітра пропонувалася від 18,8 тис. грн/т на складах, Saletrosan 30 по 19 тис. грн/т на кордоні.
- Болгарська селітра пропонувалась по 19-20 тис. грн/т, FCA порт.
- Турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра пропонуються по 19 тис. грн/т та 17,4 грн/т, FCA порт.
- Грузинська селітра — по 19 тис. грн/т, FCA порт.
В Barva Invest прогнозують стабільність цін. Попри зниження попиту, виробники намагатимуться утримувати ціни на нітратні добрива через високі ціни на газ. Світові ціни наразі мають тенденцію до зростання, однак в Європі вартість нітратних стабільна через їх і так досить високу вартість. У разі різкого зростання ціни на газ в Європі можна очікувати підвищення цін імпортерами.
https://latifundist.com/
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/337709.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM