Зберігання зернових на елеваторах подорожчало

03 сен, 11:15

Наразі на елеватори фермери везуть ранні зернові — пшеницю та ячмінь. Водночас якість зернових не дуже хороша. Про це йдеться у блозі «Воїнське ХПП TESSLAGROUP: Головне сподівання сезону — наявність енергоносіїв та відсутність пресу від держави» на Elevatorist.com.

«Якість пшениці цього року по всій Україні не дуже хороша, багато фуражної, у відсотках десь 50 на 50. Але продовольча пшениця іде третім класом, на межі з фуражем. Пшениця суха, з білком 11,1%. Є трохи фузаріозу, на ранній стадії, це після останніх дощів. Черепашки немає, тут все добре, мабуть, встигли своєчасно обприскати», — розповіла Світлана Замета, начальник лабораторії елеватора «Воїнське ХПП» компанії TESSLAGROUP.

Поточного сезону на оборотність елеватора на «Воїнському ХПП» не розраховують через ситуації з експортом зернових. Розраховують на надання послуг фермерам — очищення, сушку, зберігання, відвантаження збіжжя. Самі послуги цього МР стали дорожчими.

«Ціни на зберігання піднялися. Подорожчала електрика та газ, тож тарифи підвищилися. Відповідно у нас здорожчали всі послуги, адже ми залежимо від цін на енергоносії», — зауважив начальник механізованого зерносховища ТОВ «Воїнське ХПП» Олексій Фролов.

За його словами, потік зерна, що йде на елеватор, цього року менший, ніж раніше. В районі залишається багато замінованих площ, деякі господарства навіть не сіялися.

«Економіка базується на обороті зерна через елеватор, чим більше зерна, тим краще економіка. Минулий сезон 22/23 ми фактично зберігали, доробляли, відгружали те що залишилось від сезону 21/22, тому відповідно результат незадовільний. Надходження зерна врожаю 22/23 майже не було. На сезон 23/24 теж особливих сподівання немає, тому що ми залежимо від сільгоспвиробництва в регіоні, а воно дуже постраждало в результаті бойових дій. Тож фактично елеватор в Савинцях спонсорується коштом інших підприємств Групи»,— прокоментував ситуацію засновник, співвласник та генеральний директор TESSLAGROUP Ігор Шевченко.

Також, за його словами, головною допомогою для всього українського бізнесу і для таких зруйнованих підприємств, було б зменшення тиску всіх контролюючих органів включаючи ДПС, ДСНС, та інших.

https://ukragroconsult.com/


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/337585.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM