В Україні фермерських господарств не торкнеться зміна форми господарювання

14 апр, 16:07

Один із ініціаторів законопроекту  №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період» Данило Гетманцев запевнив, що фермерських господарств не торкнеться зміна форми господарювання. Про це повідомляє пресслужба ВКФ, пише agronews.ua.

Нагадаємо, що таку організаційно-правову форму як Фермерське господарство законопроектом пропонувалося  реорганізувати на товариство з обмеженою відповідальністю.

Раніше у Всеукраїнському Конгресі Фермерів аналізували, які ризики має така перереєстрація для фермерів під час війни. Члени спілки неодноразово зверталися до найвищого керівництва держави та Посла Європейського Союзу в Україні з проханням не допустити остаточного ухвалення Верховною Радою України законопроекту, або внести необхідні зміни.

На думку Анатолія Ляшенка, власника ФГ «ЛАД», така зміна господарювання обмежить доступ фермерів до державної підтримки, зокрема безвідсоткових кредитів, а також зробить фермерів беззахисними перед рейдерами.

«Членами фермерського господарства можуть бути рідні та близькі, у фермерське господарство дуже важко «завести» власника, який не є членом сім’ї», – зазначив Анатолій Ляшенко.

На думку Григорія Шамрицького, керівника ФГ «Моя Земля 2015», ухвалення законопроекту спричинить безліч юридичних нюансів, адже немає розуміння, що буде з землями постійного користування.

Цей документ може знищити малих та середніх фермерів , в обробітку яких майже 5 млн га угідь, – вважає Іван Слободяник,  голова Всеукраїнського конгресу фермерів

«В Державному аграрному реєстрі зареєструвалось близько 100 тисяч суб’єктів господарювання, в тому числі фізичних осіб. Кому зараз потрібна ця волокіта з перереєстрацією», – зазначив він.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України зазначили , що таку організаційно-правову форму як Фермерське господарство  законопроектом пропонується реорганізувати на пільгових умовах.

«Кредиторам заборонено вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки. Право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу закону в дію, переходить до господарського товариства», — підкреслила Людмила Шемелинець.

На думку одного з ініціаторів законопроекту 6013, голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, документ має на меті скасувати Господарський кодекс і перевести регулювання відносин, застосовуючи Цивільний кодекс України.

За його словами, фермерів така зміна форми господарювання не торкнеться:

«Економічний комітет прибере до другого читання з законопроекту все, що стосується фермерів», – запевнив Данило Гетманцев.

Інф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/336080.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM