14 апр, 11:06
Українські фермери вважають, що протести європейських колег мають політичний характер, і поставки українського зерна не знижують прибутковості їхнього бізнесу.
Логістичні перешкоди утримували великі обсяги українського зерна, яке є дешевшим, за вироблене в Європейському Союзі, і тому ціни в Європі можуть занижуватися, пише Reuters.
"Політичний характер страйків європейських фермерів очевидний. Україна продає частину зерна до Польщі, і його не дуже багато. Однак певним силам потрібно продемонструвати, що це пов'язано з надлишком українського зерна", – заявив заступник голови Української аграрної ради (УАС) Денис Марчук.
Він зазначив, що падіння світових цін на зернові та олійні є тенденцією, і що Україна використовує Польщу та Румунію як транзитні маршрути, а не напряму експортує до них.
За словами Марчука, польська заборона імпорту може вплинути на українських фермерів у західних регіонах, оскільки вони традиційно продавали споживачам у Польщі, а в господарствах залишилося до 40% минулорічного врожаю, який вони планували продати та використати на посівну.
Через війну в Україні вирощування зерна скоротилося 86 мільйонів тонн у 2021 році до 53 мільйонів тонн у 2022 році.
Минулого тижня Польща заявила, що тимчасово припинить імпорт українського зерна після того, як протести фермерів призвели до того, що міністр сільського господарства Польщі пішов у відставку, але транзит все одно буде дозволено.
Проте, зранку 12 березня, стало відомо, що польські фермери блокують залізничну колію в Грубешові, якою зерно з України потрапляє до Польщі.
Тетяна Гойденко
Інф. delo.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/336075.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM