Закупівельні ціни на пшеницю в Україні під тиском через зниження експортного попиту

25 фев, 10:21

Закупівельні ціни на пшеницю в Україні під тиском через зниження експортного попиту

Тривалі затримки суден у портах Чорного моря в Україні чинять негативний вплив на закупівельні ціни на пшеницю в країні. Поставки на західні кордони також скоротилися через зниження цін у європейських споживачів, що призвело до зменшення закупівельних цін з боку українських переробників.

Близько 140 суден очікують перевірки та дозволу на прохід в чорноморські порти України, що продовжує збільшувати черги, і практично всі термінали не проводять приймання пшениці. Трейдери не закуповують зерно через невизначеність з підходами суден та продовження дії зернового коридору після 19 березня.

Експортні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю 2,3 класу в портах України за тиждень впали до 205-215 $/т, а ціни на фуражну пшеницю до рівня 185-200 $/т.

Ціни на купівлю української пшениці знизилися для європейських споживачів до рівнів близько 210-225 $/т DAP на кордоні Польщі та Словаччини, а також до рівнів близько 275-285$/т DAP в портах Румунії. Зниження вартості автомобільних перевезень в напрямку європейських споживачів на 20-30$/т призвело до збільшення поставок української пшениці в ЄС за низькими цінами, що викликало протести місцевих фермерів через демпінг.

На тлі низького експортного попиту і проблем з реалізацією борошна і висівок на експорт, українські переробники також знизили ціни на покупку пшениці 2 і 3 класу на 200-300 грн/т, знизивши їх до рівнів 7000-7400 грн/т, а ціни на фуражну пшеницю знизилися до 6300-6500 грн/т.

На 16 лютого 2023 року Україна вже експортувала 10,5 мільйонів тонн пшениці з прогнозованих USDA 13,5 мільйонів тонн. Для експорту залишилося близько 3 мільйонів тонн, при цьому тільки за два тижні лютого було експортовано 800 тисяч тонн. Це говорить про те, що заплановані судна на завантаження в найближчий місяць заберуть ще близько 1,5 мільйона тонн пшениці. Якщо зерновий коридор збережеться, то експортний ринок отримає “друге дихання” і попит на пшеницю відновиться. Однак він може зіткнутися з високою конкуренцією через зростання поставок австралійської та російської пшениці.

У грудні 2022 року, згідно з оцінками експертів Австралійського Бюро Статистики, з країни було експортовано 2,66 млн тонн пшениці, що на 50% перевищує показник попереднього місяця. Основні обсяги пшениці були відвантажені в Китай, Південну Корею та Філіппіни. У січні та лютому очікується подальше зростання експорту. Однак обсяги експорту можуть залежати від роботи “зернового коридору” в Україні. Загалом у першій половині 2023 року експорт пшениці з Австралії може сягнути 21,3 млн тонн.

Уряд Індії очікує рекордний урожай пшениці в поточному році, який допоможе відновити внутрішні запаси і знизити ціни на неї на внутрішньому ринку. Однак продовження заборони на експорт пшениці з країни розглядається.

https://ukragroconsult.com/


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/335373.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM