У січні світ отримав на чверть менше української агропродукції, ніж в грудні

07 фев, 14:06

Минулого місяця 77 суден в рамках «зернової ініціативи» експортували 3 млн. тонн агропродукції з портів «великої Одеси» до країн Африки, Азії та Європи. Це на 25% менше обсягів грудня, коли було відправлено 94 судна з 3,7 млн. тонн агропродукції.

Окрім цього, переважна більшість країн отримує українську агропродукцію з величезними затримками в часі через простої суден у Босфорі, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства інфраструктури у Facebook.

 Зберігається тенденція щомісячного зниження обсягів експорту агропродукції через порти «Одеса», «Південний», «Чорноморськ». За 6 місяців роботи «зернового коридору» світ отримав 19,7 млн. тонн продовольства, а мав отримати понад 30 млн. тонн за умови стабільного функціонування коридору.

«Єдина перешкода для доступу української агропродукції на світові ринки – це дії російської сторони в Спільному координаційному центрі (СКЦ), яка всіма доступними шляхами і під вигаданими приводами блокує інспекції суден в Босфорі та реєстрацію нових суден до Ініціативи», – зазначається в дописі.

В січні порти працювали лише на 30-40% через дефіцит флоту під завантаження. 3 судна на добу при запропонованих 9 проходять інспекцію у Босфорі і отримують дозвіл рухатися в українські порти за продовольством.

Щодня СКЦ планує проведення по 10 інспекцій на добу, але російські інспектори завершують вдало лише половину з них. Так, в січні було проведено 204 інспекції, з яких успішними були 173, 31 інспекція не була завершена через передчасне та самовільне закінчення робочого дня інспекторами росії або через їх претензії до суднових документів, які не мають перевірятися СКЦ.

Гальмується і  реєстрація суден для участі в Ініціативі. При заявлених понад 80 суднах представники країни-агресора, без пояснення причин, реєструють 2-3 судна на добу. Станом на 4 лютого 120 суден очікують інспекції в територіальних водах Туреччини (98 – на вхід в порти під завантаження, 22 – з агропродукцією на вихід). Переважна більшість з них очікує по кілька тижнів.

«Це цілеспрямована дестабілізація ситуації з метою обмежити доступ українського продовольства на світові ринки через уповільнення руху суден з/до українських портів. Україна неодноразово звертала увагу  партнерів на неприпустимість  блокування вільного судноплавства країною-агресором та насадження несправедливої продовольчої політики», – наголосили в міністерстві.

Інф. proagro.com.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/335245.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM