ЄС не збирається обмежувати імпорт із України попри скарги фермерів

01 фев, 10:09

Європейський Союз не розглядає варіант введення скасованих раніше мит на українську агропродукцію, попри те, що збільшений обсяг імпорту сільгосптоварів з України до ЄС вплинув на фермерів країн, що межують із нею. Про це заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський за підсумками Ради ЄС на рівні профільних міністрів у Брюсселі 30 січня, пише УНН з посиланням на DW.

Польща, Угорщина, Румунія, Болгарія, Словаччина надали доповіді про наслідки зростання імпорту сільгосппродукції з України для виробників цих країн.

Рада ЄС на рівні міністрів сільського господарства ухвалила, що для вирішення цього питання необхідно вжити заходів на рівні блоку.

Цитата

"При цьому не було жодних пропозицій припинити або обмежити імпорт з України, - наголосив єврокомісар. - Ідеться про допомогу фермерам, а не про бар'єри чи заборону ввезення товарів з України. Про це не висловився жоден із представників країн ЄС".

Деталі

Войцеховський повідомив, що імпорт пшениці з України до ЄС зріс на порядок: з 287 тисяч тонн 2021 року до 2,8 мільйона тонн 2022-го. Обсяг ввезеної до ЄС української кукурудзи зріс майже вдвічі - з 7,3 мільйона тонн у 2021-му до 12 мільйонів тонн у 2022 році. Але найбільш різким виявилося зростання імпорту в ЄС насіння соняшнику з України: 2021 року цей показник становив лише 25 тисяч тонн, а 2022-го - вже 1,8 мільйона тонн. Наприклад, до Болгарії до війни було поставлено 3000 тонн цього продукту з України, а після повномасштабного російського вторгнення - 892 тисячі тонн.

ЄС цілком і повністю підтримує Україну, зазначив Войцеховський. При цьому з ініціативи Польщі порушили питання, як допомогти фермерам, на яких вплинуло зростання експорту з України.

Євросоюз має інструменти для вирішення цієї проблеми, зазначив він. У цьому випадку необхідно розробити схему тимчасової підтримки, можливо, із кризового фонду ЄС. Зокрема, фермерам потрібно виплатити компенсації за зберігання зерна та насіння, яке вони не змогли продати. Єврокомісар наголосив, що для таких заходів не потрібні великі капіталовкладення, а також що це тимчасова проблема, яка буде вирішена після закінчення війни рф проти України. При цьому, з його слів, є одне складне питання, яке стосується ввезення курятини з України.

Загалом він назвав залізничні "лінії солідарності", за якими сільгосппродукція вивозиться з України до ЄС, дуже успішною ініціативою. У Брюсселі впевнені, що "лінії солідарності" необхідно зміцнювати, незважаючи ні на що.

Доповнення

Раніше Єврокомісія, за повідомленнями, намагалася заспокоїти Румунію та Польщу, де фермери незадоволені через експорт зерна з України.

Юлія Шрамко

Джерело: УНН


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/335172.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM