Пов’язані з олігархами підприємства стануть державними й працюватимуть на перемогу

29 ноя, 13:15

Пов’язані з олігархами підприємства стануть державними й працюватимуть на перемогу

Кілька великих українських підприємств, значна частка акцій яких перебуває у власності олігархів, стануть державними. Повідомлення про це з’явилося на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

У власність держави будуть примусово відчужені акції ПАТ «Укрнафта» (42% акцій підприємства належать компанії Ігоря Коломойського), ПАТ «Укртатнафта» (близько 60% акцій – у Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова), АТ «Мотор Січ» (підприємство пов’язане з В’ячеславом Богуслаєвим), ПрАТ «АвтоКрАЗ» (одна з компаній групи «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго) та ПрАТ «Запоріжтрансформатор» (власник – Костянтин Григоришин).

Відповідне рішення №1320 НКЦПРФ ухвалила 6 листопада. Документ має назву «Про забезпечення проведення в системі депозитарного обліку депозитарних операцій щодо примусового відчуження у власність держави акцій, емітентами яких є ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПрАТ «Запоріжтрансформатор».

7 листопада, коментуючи подію у своєму традиційному вечірньому зверненні, Президент України Володимир Зеленський наголосив, що рішення щодо примусового відчуження було погоджене під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача і викликане потребами військового часу у продукції перелічених стратегічних підприємств.

– Деякі з них майже не працювали, – сказав Президент. – Тепер працюватимуть всі – на оборону. Це ремонт і виробництво техніки, забезпечення сил оборони, робота на відновлення нашої інфраструктури – комплексне завдання, яке можна виконати лише через систему військового державного управління.

Також Володимир Зеленський не виключив можливості подібних рішень і стосовно інших компаній.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Дінилов під час брифінгу, який відбувся 7 листопада, уточнив, що рішення було ухвалене відповідно до законів «Про оборону України», «Про правовий режим військового стану» та «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану».

– Вилучені активи набули статусу військового майна, – сказав він. – По завершенню дії військового стану, відповідно до вимог закону, вказані активи можуть бути повернені власникам або буде відшкодовано їхню вартість.

Секретар РНБО підкреслив, що націоналізації підприємств не відбулося, і рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та НКЦПФР – лише вимушений крок у межах законодавства, яке діє під час воєнного стану.

Зазначимо, що продукція відчужених підприємств дійсно дуже необхідна Збройним Силам України, а також і економіці країни в цілому. Так, «АвтоКрАЗ» може випускати військову техніку. Армія здавна використовує його вантажівки й тягачі, а кілька років тому були представлені зразки броневиків. «Мотор Січ» – відомий в усьому світі виробник авідвигунів, «Запоріжтрансформатор» входить в десятку найбільших світових виробників трансформаторного обладнання, «Укрнафта» – найпотужніша в Україні нафто- й газовидобувна компанія, яка також виробляє скраплений газ, а «Укртатнафта» до руйнування її заводу в Кременчуці була одним із найбільших виробників нафтопродуктів в країні.

https://agrostory.com/


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/334470.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM