12 авг, 15:17
Україна у липні збільшила експорт агропродукції
В липні 2022 року Україні вдалося експортувати 3 млн т продукції АПК альтернативними шляхами через блокування морських портів російськими військами.
Це на 12% більше, ніж попереднього місяця. Хоча темпи зростання поступово знижуються, однак все ще залишаються позитивними.
Щодо структури експорту агропродукції в липні, то вона виглядала наступним чином:
- зернові культури: 1,7 млн т (кукурудза - 69%, пшениця - 22%, ячмінь - 9%). Приріст до показника минулого місяця: +21%;
- олійні культури – 597,2 тис. т (насіння соняшнику - 61%, ріпак – 19%, сої - 9%). Приріст: -7%.
- рослинні олії – 297,1 тис. т (соняшникова олія - 94%, соєва - 5%). Приріст: 0%.
- макуха після вилучення рослинних олій – 185,9 тис. т (соняшникова - 85%, соєва - 15%). Приріст: +34%.
Найбільші обсяги приросту продемонстрували зернові культури, експорт яких за місяць збільшився майже на 300 тис. т. Відбулася часткова зміна структури експорту зернових – зростання частки пшениці та ячменю в порівнянні з попередніми періодами. Це пов’язано зі збиранням врожаю цих культур Україною і відповідно збільшенням пропозиції. Аналогічна ситуація спостерігається і щодо експорту олійних культур: розпочався збір врожаю ріпаку і його частка в структурі експорту збільшилася.
Хоча позитивна динаміка експорту спостерігається, однак ціни на внутрішньому ринку на зернові культури продовжують знижуватися. На них тисне надлишкова пропозиція як врожаю минулого року, так і надходження нового врожаю при значно менших темпах зростання експорту.
Відновлення експорту морським шляхом, яке чекають всі аграрії та перша спроба якого відбувається 1 серпня 2022 року, може вирівняти ситуацію. Однак, варто врахувати, що поки відновлення експорту можливе з трьох морських портів Одеської області, решта – заблоковані російськими військами. Тому говорити про повернення до обсягів експорту довоєнного часу зарано. Лише у випадку повноцінного функціонування цих 3-ох морських портів та повної завантаженості альтернативних маршрутів можна сподіватися на обсяг експорту, який був до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, коли Україна мала змогу експортувати лише зернових 5-6 млн т щомісяця.
https://agropravda.com/
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/333124.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM