10 июл, 15:04
Земельна реформа вивела з тіні максимально все, що можливо. Сьогодні ринок землі працює прозоро і без корупції. На цьому наголосив міністр агрополітики Микола Сольський під час прес-конференції, присвяченій першому року функціонування ринку землі в Україні, повідомляє «ПроАгро Груп».
«Реформа була проведена для українців, і вони її оцінили. Очевидно, що людина, яка є власником землі, завжди захищатиме її краще, ніж найманий працівник, і це сьогодні можна чітко побачити», – підкреслив він.
Заступник міністра Маркіян Дмитрасевич розповів про динаміку на ринку землі. Так, за рік його роботи в Україні укладено більше 105 тис. правочинів, у тому числі 88 тисяч угод купівлі-продажу землі з загальною вартістю в понад 7 млрд. грн. Через російську агресію не відбулося понад 50 тис. угод купівлі-продажу землі, а землевласники недоотримали 4,2 млрд. грн.
«Станом на початок повномасштабного вторгнення росії в Україну було укладено понад 102 тис. угод, відчужено 245 тис. га с/г земель із близько 32,5 млн га. Наразі таких правочинів – понад 105 тис. Це угоди з купівлі-продажу землі, міни, дарування та довічного утримання», – пояснив він.
За словами заступника міністра, середньозважена ціна за гектар зараз в основному на 30% більша від ціни, що була рік тому, і становить 37 900 грн. за гектар. Він додав, що, за прогнозами, протягом 2022 року вартість землі мала збільшитися ще до 15%, але свої корективи внесла війна.
Перша заступниця директора ДП «Прозорро.Продажі» Дарина Марчак підкреслила, що адаптація ринку до змін і нових правил гри відбулася дуже швидко. Уже в листопаді 2021 року спостерігалася значна інтенсифікація земельних угод. І кожен другий аукціон завершувався укладеною угодою.
Також вона зазначила, що навіть у воєнний час земельний ринок залишається активним. Так, на ринку оренди землі у березні успішно відбулися 40% торгів – зростання цін за ними зафіксовано приблизно в 4 рази.
Інф. proagro.com.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/332723.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM