Стало відомо, як подати заявку на придбання природного газу на березень

26 янв, 14:07

Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку розробив алгоритм дій для суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, для подачі заявки на придбання природного газу власного видобутку на березень. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Також Мінагрополітики розробило та оприлюднило дашборд із даними усіх виробників різної форми власності, які були допущені до торгів із продажу газу власного видобутку для соціальних підприємств, який постійно оновлюватиметься.

Згідно з алгоритмом, щоб успішно подати заявку на придбання природного газу, слід виконати такі умови:

Включення до Переліку:
а) до кінця дня 24 січня слід звірити списки суб’єктів господарювання, які подавали заявки на включення до Переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, із Переліком, затвердженим наказом Мінагрополітики від 21.01.2022 № 25, який розміщено на офіційному веб-сайті міністерства;

а) якщо суб’єкта господарювання немає в Переліку, до 17:00 25 січня необхідно спрямувати офіційного листа на Мінагрополітики за підписом керівництва ОДА або профільної аграрної асоціації, які уклали з Міністерством аграрної політики та продовольства України Меморандум щодо включення до Переліку на електронну пошту: o.sharuga@minagro.gov.ua та продублювати на first.deputy@minagro.gov.ua.

Важливо! До листа обов’язково має бути доданий ВИТЯГ із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із зазначеними КЕКВ.

Визначитися з акредитованим на українській енергетичній біржі постачальником газу, який буде представляти ваші інтереси на торгах.
Подати заявки для участі в торгах на придбання газу.
Із 01 до 05 лютого суб’єкти господарювання, включені до Переліку, подають заявки за цією формою (посилання) щодо придбання газу на березень на електронну скриньку: gas.auction@mev.gov.ua.

Зверніть увагу! Заявка, додаток до неї та копія договору з трейдером подаються одним файлом у форматі PDF.

До 10 лютого відбудеться затвердження Списку суб’єктів господарювання, які подали заявки на купівлю газу власного видобутку на березень.

Ознайомитись із рішенням Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку щодо переліку допущених суб’єктів до торгів.
Повідомити постачальника газу щодо участі в торгах, які відбуваються до 22 числа поточного місяця.
Як зазначив Міністр Роман Лещенко, щоб створити прогнозовані умови для виробників, які виробляють соціально значущі товари, та стабілізувати ціни на природний газ власного видобутку, Мінагрополітики надає підтримку вітчизняним виробникам на засадах відкритості та соціальної відповідальності всіх учасників ринку.

Цей процес проходить прозоро та публічно для ЗМІ та громадськості.

Після підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку Мінагрополітики звернулося до Міністерства юстиції з проханням надати перелік суб’єктів господарювання які відповідно до Єдиного Державного реєстру здійснюють виробництво соціальних товарів згідно з постановою Уряду.

Наказом Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3 було затверджено перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Через відсутність деяких підприємств у наданих Міністерством юстиції України реєстрах та за зверненням профільних асоціацій і ОДА, вказані списки були оновленні.

21 січня Міністерство аграрної політики та продовольства України Наказом № 25 внесло зміни до переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продуктів харчування, що мають істотну соціальну значущість: борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової (КВЕД – 10.41)», тобто внесено зміни до затвердженого наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05 січня 2022 року № 3.

Нагадаємо, що відповідно до змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено оптимальний граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку на рівні не більше 25 % для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів.

Наказом Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3 «Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість» (зі змінами) затверджено відповідний список підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєву соціальну значущість: борошна пшеничного, молока пастеризованого, хліба житньо-пшеничного, яєць курячих, птиці (тушка куряча) та олії соняшникової.

Ці заходи дадуть змогу виробникам не зупиняти виробництво та забезпечувати стабільність цін на соціально важливі продукти.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість».

Вказаний документ визначає механізм, за яким продавці на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 30.12.2021 р. № 1433 та від 30.12.2021 р. № 1435 зобов’язані щомісячно брати участь у торгах на біржі для сприяння покупцям у купівлі товарного природного газу в межах 20 % власного видобутку на умовах, визначених Порядком.

У постанові визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Инф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/331066.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM