Весняна посівна кампанія в Україні перебуває на межі зриву

01 ноя, 13:06

Європейська Бізнес Асоціація вкрай занепокоєна ситуацією, що має місце з видачою висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на пестициди і агрохімікати, а також, інші групи товарів, наприклад, косметичні та миючі засоби, побутову електротехніку, тощо. Про це повідомляє ЄБА, пише agronews.ua.

Так, протягом останніх місяців ситуація стала особливо критичною, оскільки через фактичну зупинку цієї адміністративної процедури приблизно 250 препаратів (пестицидів та агрохімікатів) не можуть завершити державні випробування та, відповідно, отримати доступ до ринку.

Незважаючи на той факт, що за законом висновок має видаватися протягом 10 днів з моменту надходження заяви, станом на сьогодні затримки уже доходять до 100 днів.

Зазначене питання неодноразово обговорювалося на нарадах та в листах, але до сьогодні видача висновків заблокована. В такій ситуації агрохімічний бізнес залишається заручником, не зважаючи на виконання усіх передбачених законодавством процедур.

У той же час, враховуючи той факт, що отримання висновку є лише одним із етапів складної і довготривалої процедури державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, під загрозою опиняється весняна посівна кампанія. Виробники препаратів можуть просто не встигнути пройти усю процедуру та завезти продукцію до початку сезону.

Зважаючи на те, що вчасне та належне застосування препаратів – це основа якісного та безпечного урожаю, такі необґрунтовані затримки у дозвільних процедурах можуть призвести як до погіршення якості, так і до зменшення кількості урожаю. Хочемо нагадати, що за даними ФАО від 20 до 40% урожаю втрачається у наслідок навали шкідників. Відповідно, належний захист та живлення сільськогосподарських культур – це основа продовольчої безпеки держави.

Інші індустрії бізнесу також інформують про суттєві затримки із видачею висновків, більшість з яких було спричинено, за словами бізнесу, перепризначенням керівництва двох санітарно-епідеміологічних Комісій, що готують протоколи. На їх основі Держпродспоживслужба підписує висновки, зокрема, мова йде про Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва та Центр превентивної медицини Державного управління.

Наслідком цієї ситуації стало те, що близько 3000 санітарно-епідеміологічних висновків тривалий час перебували в Держпродспоживслужбі з невизначеним статусом, і лише нещодавно були повернуті на перепідписання у вищезазначені Комісії. Це, в свою чергу, призвело до зриву ряду контрактів та економічної шкоди для багатьох підприємств, які не могли своєчасно отримати санітарно-епідеміологічний висновок та ввести в обіг на ринок України ту чи іншу продукцію.

Саме тому, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України, Міністра економіки України, Міністра охорони здоров’я України, Міністра аграрної політики України та Голови Держпродспоживлужби з проханням терміново розблокувати видачу висновків держсанепідекспертизи для пестицидів і агрохімікатів.

Асоціація наголошує, що важливо прискорити процедуру підписання 3000 санітарно-епідеміологічних висновків, які нещодавно були передані назад в Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва та Центр превентивної медицини Державного управління. Більше того, слід унеможливити повторення таких ситуацій в майбутньому. Адже, для нормальної роботи бізнесу та створення сприятливого бізнес середовища критично важливим є своєчасне отримання дозвільних документів, а ще – проста та зрозуміла процедура.

Инф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/329968.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM