Солодкий медикамент. Інжир: користь та шкода. Як правильно його їсти

14 сен, 10:03

Інжир – це м’який червоний плід з тонкою зеленою або фіолетовою шкіркою. У давнину його використовували, як засіб лікування захворювань травної, ендокринної та репродуктивної систем.

Поживна цінність
За даними Nutrition Data, у 100 г свіжого інжиру міститься:

калорійність: 74;
вуглеводів: 19,2 г;
клітковини: 2,9 г;
цукру: 16,3 г;
жирів: 0,3 г;
білків: 0,7 г;
вітаміну А: 142 МО – міжнародні одиниці (3% денної норми);
вітаміну С: 2 мг (3% денної норми);
вітаміну К: 4,7 мкг (6% денної норми);
вітаміну В1: 0,1 мг (4% денної норми);
вітаміну В2: 0,1 мг (3% денної норми);
вітамін В6: 0,1 мг (6% денної норми);
кальцію: 35 мг (4% денної норми);
заліза: 0,4 мг (2% денної норми);
магнію: 17 мг (4% денної норми);
калію: 232 мг (7% денної норми);
міді: 0,1 мг (6% денної норми);
марганцю: 0,1 мг (6% денної норми).

Стиглий інжир багатий антиоксидантними сполуками, а саме поліфенолами. Вони не дозволяють кисню реагувати з іншими хімічними речовинами та завдавати шкоди клітинам і тканинам.

Користь споживання

Травна система. Інжир здавна використовували, як домашній засіб для лікування проблем з травленням, зокрема закрепу. Все завдяки високому вмісту клітковини, яка пом’якшує та наповнює калові маси, зменшуючи ризик закрепів. Вона також виконує роль пребіотика, який живить дружні бактерії кишківника.
Кістки. Інжир – джерело корисних для кісток мінералів: кальцію, магнію і фосфору. Деякі дослідження доводять, що інжир містить в 3,2 раза більше кальцію, ніж інші фрукти. Високий вміст кальцію протидіє виділенню кальцію з сечею через раціон з високим вмістом солі. Це, своєю чергою, допомагає утримувати кальцій у кістках і може зменшити ризик розвитку остеопорозу – захворювання скелету,  що характеризується зменшенням маси кістки та порушенням будови кісткової тканини.
Артеріальний тиск. Один із факторів ризику серцево-судинних захворювань – дисбаланс калію. Інжир – джерело мінералу, який позитивно впливає на зменшення артеріального тиску.
Також існують дослідження про позитивну дію екстракту інжиру на зниження рівня холестерину, а відповідно – на зменшення ризику серцево-судинних захворювань. Проте необхідні подальші дослідження для кращого розуміння зв'язку між інжиром та здоров'ям серця. Те саме стосується впливу споживання інжиру на стан шкіри.

Ризики споживання
Алергія на інжир може проявитися у людей, які мають алергію на пилок берези.

Окрім цього, якщо у людини є проблеми з регулюванням рівня цукру в крові, їй слід обмежити споживання сушеного інжиру. Для порівняння: в 100 г свіжого інжиру міститься 16,3 г цукру, а в сушеному – 47,9 г.

У разі, якщо лікар порадив вам дотримуватися раціони з низьким вмістом оксалатів, обмежте споживання інжиру, яке є їхнім джерелом.

Також експерти радять додавати інжир в раціон поступово, оскільки він може викликати діарею.

Як додати в раціон
Інжир зазвичай споживають у сирому вигляді. Проте його також додають до десертів та закусок. З нього готують джеми та соуси.

Альона Низовець

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/329335.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM