Плідний симбіоз грибів та рослин: як працюють мікоризні препарати

14 июл, 08:28

Плідний симбіоз грибів та рослин: як працюють мікоризні препарати

Щоб поліпшити харчування вирощуваних сільськогосподарських культур та їх захист від всіляких захворювань, українські аграрії використовують різні біопрепарати. Одними з найбільш ефективних та поширених вважаються мікоризні засоби від компанії «БТУ-ЦЕНТР».

Іменитий український виробник займається виготовленням та випуском високоякісних мікоризних препаратів, які мають відмінну якість та відповідають високим вимогам європейських стандартів. На сайті компанії btu-center.com/promisloviy-sektor/roslinnitstvo/mikorizniy-preparat/ представлений широкий асортимент пропонованих біопрепаратів, які можна замовити за найбільш привабливими цінами зі зручною, швидкою та бюджетним доставленням по всіх містах України.

Механізм дії мікоризних засобів

Біопрепарати мають в складі гіфи ґрунтових грибів, а також корисні бактерії та мікроорганізми, завдяки яким вони надають такі ефекти:

  • активізація заселення кореневої системи та позакореневого простору грибами-мікоризоутворювачами;
  • синтез природних бактеріальних антибіотиків, які сприяють захисту рослин від збудників різних хвороб (фузаріозу, фітофторозу, альтернаріозу та ін.);
  • розширення кількості площі, на якій кореневище контактує із ґрунтом, що сприяє кращому поглинанню корисних компонентів;
  • поліпшення живлення сільськогосподарських культур та його засвоєння завдяки вітамінам, фітогормонам, амінокислотам та мінеральним речовинам (азот, калій, кальцій, фосфор та ін.);
  • поліпшення приживлюваності та схожості посадкових матеріалів;
  • мінімізація токсичного впливу шкідливих мікроорганізмів;
  • зміцнення імунної системи культурних рослин;
  • поліпшення розвитку вирощуваних культур.

Як діють мікоризні гриби?

Мікоризні препарати можна використовувати для обробки насіння або розсади, а також внесення безпосередньо в ґрунт. Потрапляючи в ґрунт, гриби-мікоризоутворювачі починають розмножуватися та поширюватися на більшу площу і глибину до десятків або навіть сотень метрів. Завдяки цьому утворюється величезна система ниток мікоризи, які сприяють поліпшенню обміну речовин між рослинами. Оскільки мікориза виступає в якості продовження коренів, вона дозволяє вбирати вологу з великої глибини, що підвищує стійкість рослин до засух.

Гіфи грибів, що містяться в мікоризних препаратах сприяють відновленню та поліпшенню поживності ґрунту. Для цього мікориза розкладає грубі, важкі органічні речовини на більш прості компоненти, які легко вбираються та поглинаються сільськогосподарськими рослинами. Також мікоризні гриби синтезують липкий білок — гломалін, який сприяє зменшенню ерозії та стабілізації текстури ґрунту. Все це дозволяє підвищити якість та збільшити об'єми готового врожаю.

https://agropravda.com/


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/328466.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM