Чому огірки корисні для здоров'я. Розповідаємо про їхню поживну цінність, користь, рецепти

19 май, 11:06

Огірок – один з основних інгредієнтів салатів. Він містить велику кількість води та розчинної клітковини, тому має низьку калорійність і ідеально підійде для раціону людей, які бажають схуднути.

Пропонуємо розглянути основні переваги огірків.

Поживна цінність

За даними ресурсу Nutrition Data, у 100 г неочищеного огірка міститься:

калорій: 15;
вуглеводів: 3,6 г;
клітковини: 0,5 г;
жирів: 0,1 г;
білків: 0,7 г;
вітаміну С: 2,8 мг (5% денної норми);
вітаміну К: 16,4 мкг (21% денної норми);
кальцію: 16 мг (2% денної норми);
заліза: 0,3 мг (2% денної норми);
магнію: 13 мг (3% денної норми);
фосфору: 24 мг (2% денної норми);
калію: 147 мг (4% денної норми).

За даними WebMD, огірок складається на 95% з води.

Щоб максимізувати вміст поживних речовин, огірки слід їсти неочищеними. Адже у шкірці міститься запас клітковини та деяких вітамінів і мінералів.

Окрім цього, за інформацією ресурсу MedicalNewsToday, огірки містять антиоксиданти лігнани. Загалом антиоксиданти допомагають виводити з організму вільні радикали. Якщо в організмі накопичується їх занадто багато, це може призвести до пошкодження клітин та різних видів захворювань.

У шоколаді та червоному вині. Що таке антиоксиданти: види та користь. Як додати в раціон

Так результати дослідження 2019 року показують, що лігнани в огірках та інших продуктах харчування можуть допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Переваги споживання
Додавши огірок в раціон ви потенційно покращуєте водний баланс організму через високий вміст рідини. Проте це не єдина перевага його споживання.

Сприяє здоров'ю кісток. Огірок багатий вітаміном К, який поліпшує засвоєння кальцію. Разом ці поживні речовини позитивно впливають на здоров’я кісток.
Покращує здоров'я серцево-судинної системи. Експерти Американської асоціації серця зазначають, що клітковина допомагає контролювати рівень холестерину та запобігає розвитку серцево-судинних захворювань. Окрім цього, огірки містять калій. Зменшення споживання натрію та збільшення споживання калію може запобігти підвищенню артеріального тиску.
Позитивно впливає на втрату ваги. В рамках аналізу 2016 року вчені розглянули 13 досліджень за участю 3628 людей. Результати показали, що вживання їжі з високим вмістом води та низьким вмістом калорій пов'язане зі значним зниженням ваги тіла.
Поліпшує травлення. У 2013 році вчені провели огляд досліджень, який показав, що огірки допомагають у профілактиці закрепів, оскільки багаті клітковиною і водою.
Як додати в раціон
Огірки легко додати у свій щоденний раціон. Найпростіше – у салати та сендвічі. Вони також смакуватимуть у поєднанні з хумусом, сіллю, оливковою олією або салатною заправкою.

До речі, дієтологиня Ольга Безугла радить їсти огірки з салом: "Головне правило смакування салом – знайте міру. 20-30 г сала на добу з огірком чи іншими овочами корисні організму. Але не варто їсти сало з хлібом – це шкідливий мікс жирів та вуглеводів". Детальніше про правила споживання м'яса та сала читайте за посиланням.

Отже, спробуйте приготувати наступні страви з огірком:

Рецепти обідів. Сендвіч з шинкою, лаваш з лимонною куркою та салат з тунцем
Рецепти обідів. Готуємо салати з пастою та овочами
Рецепти сніданків. Боул з сиром та лососем, салат з сиром та овочами й солона запіканка
Більше їжі та смачних рецептів – у нашому Telegram-каналі Mood food.

Альона Низовець

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/327716.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM