Ціни на пшеницю старого та нового врожаю поступово зростають

25 янв, 14:10

Нещодавні опади в основних країнах – виробниках зерна знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

Підсумки останніх тендерів демонструють з одного боку обмежені обсяги закупівлі зерна старого врожаю, а з іншого – зростання цін на зерно нового врожаю, що свідчить про відсутність у імпортерів очікувань щодо суттєвого зниження цін в новому сезоні.

Вчора алжирська агенція ОАІС придбала на тендері 390 тис т продовольчої (імовірно європейської) пшениці з поставкою в лютому за ціною 313-314 $/т CFR, яка на 21-22 $/т перевищує ціну торгів 31 грудня, коли було придбано 300 тис т пшениці за ціною 291-292 $/т CFR.

Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії на вчорашньому тендері придбало 120 тис т борошномельної румунської пшениці з поставкою у серпні 2021 р. за ціною 277,5 $/т C&F, яка на 8 $/т перевищує ціну попереднього тендеру.

На біржі в Чикаго котирування вчора знизилися, оскільки трейдери проводили спекулятивні продажі та фіксували прибутки після оновлення цінами багаторічних максимумів. Ринок охолоджують дощі, які пройшли в аграрних районах Американської Рівнини та зменшили тривалий дефіцит ґрунтової вологи.

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

на 1,65 $/т до 245,35 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 2,57 $/т до 234,05 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 2,20 $/т до 234,24 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Ціни на французьку пшеницю після 9 днів зростання розвернулися донизу на тлі підсумків тендера в Алжирі, де внаслідок високої ціни обсяг закупівлі пшениці став вдвічі нижчим, ніж зазвичай.

Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 1,75 €/т до 234 €/т або 283,75 $/т.

Найближчим часом на ціни на пшеницю можуть вплинути новини з Росії, де асоціації агровиробників звернулися до влади з проханням скасувати мито на експорт зерна. На відміну від аргентинських фермерів російські виробники не будуть влаштовувати страйки, проте можуть добитися від уряду скасування підвищення мита з 1 березня та пролонгації його на новий сезон.

На засіданні оперативного штабу по моніторингу ситуації у АПК та на продовольчому ринку повідомили, що слідом за обмеженням максимальних цін на цукор та соняшникову олію уряд Росії планує запровадити жорстке регулювання цін на зерно та макаронні вироби.

Инф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/326219.htmlЧитайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM