Стало відомо, які зміни очікувати на ринку молока в Україні

20 янв, 17:02

Завершується період свят, коли на ринку молока сировини зазвичай виникає профіцит і ціни знижуються. Але в цьому році кардинального зниження не спостерігалося. Про це повідомляє infagro.com.ua, пише  agronews.ua.

«Для деяких операторів молочного ринку відкладення скасування першого сорту, прийняте заднім числом, стало несподіванкою. Хтось був упевнений, що змін не буде, комусь було все одно, а окремі заводи, можливо, з 1 січня вже приймають сировину населення вищим сортом і не готові відкочуватися до попередніх стандартів», — йдеться в повідомленні.

За словами експертів, рішення про відкладення неоднозначне. Компанії, які останніми роками активно працювали над якістю вхідної сировини та постійно проводили роботу з постачальниками, не в захваті від цієї ініціативи. У будь-якому випадку, без змін роботи Держпродспоживслужби нинішня реформа сортності виглядає профанацією.

«У січні, відносно минулого місяця, діапазон цін сировини сільгосппідприємств очікувано не змінився. Незначні точкові перегляди не вплинули на загальну картину по країні. В середині січня діапазон цін категорії складає 10,7−12,4 грн/кг», — додали аналітики.

Разом з тим, молоко населення в окремих регіонах подорожчало. Причиною таких змін став попит з боку експортерів, які зараз задовольняються в більшій мірі молоком даної категорії (максимум, що можуть собі дозволити — мікс з молока населення і ферм). Молоко господарств населення в середині місяця оцінюється в діапазоні 6,2−8 грн/кг без ПДВ.

«До кінця січня на ринку навряд чи відбудуться глобальні зміни. А ось в лютому може визріти серйозний конфлікт інтересів — маржа як виробників, так і переробників молока зараз знаходиться на мінімальних значеннях, тому на перші ролі виходить попит з боку кінцевого споживача, ну і, звичайно ж, здатність виробників і переробників домовлятися», — наголошують експерти.

Инф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/326185.htmlЧитайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM