На Київщині зафіксували спалах пташиного грипу

05 янв, 17:05

У Київській області зареєстрований новий випадок грипу птиці у домогосподарства смт. Бородянка Бородянського району. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, пише agronews.ua.

«В ході проведення епізоотичного розслідування в зв’язку з виявленням трупів птиці інфікованих вірусом грипу (тип, А субтип Н5) на правому узбіччі автодороги на відстані близько кілометра від с. Леонівка Іванківського району, був відібраний біологічний матеріал від птиці (кури) домогосподарства смт. Бородянка Бородянського району Київської області», — йдеться в повідомленні.

Так, відповідно до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип, А субтип Н5).

«Домогосподарство у смт. Бородянка Бородянського району Київської області оголошено неблагополучним щодо грипу птиці (епізоотичний осередок), прийнято рішення щодо запровадження карантину на грип птиці та затверджено „План заходів щодо ліквідації захворювання грипу птиці у домогосподарстві та недопущення його поширення“», — зауважили у відомстві.

Крім того, визначені:
– буферна зона (зона захисту) — територія радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшла територія населеного пункту смт. Бородянка Бородянського району;

– зона спостереження (зона нагляду) — територія радіусом 10 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти Бородянського району: с. Качали, с. Шибене, с. Небрат, с. Нове Залісся, с. Берестянка, с. Здвижівка, с. Бабинці, с. Буда-Бабинецька, смт. Клавдієво-Тарасове, с. Пороскотень, с. Пилиповичі, с. Нова Гребля, с. Вабля, с. Дружня, с. Галинка, с. Загальці, хутір Михайлівський (Михайленків), дачний масив «Ближні сади», а також птахогосподарства ФГ «Велес Фудс», ТОВ «Нувель», ТОВ «ВТК Ранко».

Наразі, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження захворювання відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці.

Инф. agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/325979.htmlЧитайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM