02 апр, 17:04
Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку підписали документ про встановлення граничного обсягу пшениці, який може бути експортованим у 2019/2020 маркетинговому році, тобто до 30 червня 2020 року - на рівні 20,2 млн тон. Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно.
Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на me.gov.ua, від учасників зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA), ГС "Всеукраїнський аграрний форум", ГС "Борошномели України". Від Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства - міністр Ігор Петрашко.
"Україна залишається стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці і у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки", - повідомив Ігор Петрашко.
Станом на 26 березня, за даними Державної фіскальної служби, з України було експортовано пшениці, суміші пшениці та жита з борошном у перерахунку на зерно майже 18 млн тон, з них продовольчої пшениці (з борошном у перерахунку на зерно) 11,1 млн тон. Річна потреба внутрішнього ринку у продовольчій пшениці в Україні становить 4,8 млн тон.
Инф. proagro.com.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/321888.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM