02 сен, 18:01
На початку вересня молочний кошик в Україні продовжить дорожчати. Так, у серпні ціни на молокопродукти вже зросли на 5%, порівняно з червнем-липнем.
Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока, до кінця року ціни підвищаться ще на 3-5%.
"На сьогодні ми констатуємо значне зростання ціни вітчизняних молокопродуктів на поличці. Це результат цілої низки системних проблем як у молочному скотарстві, так і в переробці. І всі показники ринку свідчать про подальше підвищення цін", - підкреслила віце-президент АВМ Ганна Лавренюк.
За її словами, є низка причин здорожчання молочних продуктів. Зокрема, це кризова ситуація в молочному скотарстві. Так, за сім місяців 2019 року промисловий сектор України недорахувався 11,8 тисяч корів. І вперше цього року темпи скорочення поголів’я у промисловому секторі перевищили темпи скорочення у присадибному. З ринку почали виходити малі та середні господарства. Варто підкреслити, що 60% у структурі промислового поголів’я становлять саме невеликі ферми по 50-400 корів.
По-друге, це високе податкове навантаження. Ставка ПДВ на молочні продукти в Україні найвища в Європі - 20%, проти 7% - у Німеччині, 5,5% - у Франції та 5% - у Польщі. До того ж виробникам впродовж 2019-2022 впровадити вимоги нового харчового законодавства, а це вимагає від молочних ферм значних інвестицій не лише в будівництво/реконструкцію приміщень та обладнання, а й у навчання персоналу.
Крім цього, на вартість молочної продукції впливає неефективна система дотацій. Так, середня МТФ на 500 корів продуктивністю 20-25 л. з корови на добу, щомісяця сплачує до держбюджету тільки молочного ПДВ на мінімум 500 тис. грн. Тобто за рік - 6 млн грн, які при дії системи квазі-акумуляції ПДВ могла би направити на розвиток. Натомість, якщо нині скористається існуючою держпідтримкою (а практично всі господарства можуть скористатися фактично лише двома програмами: дотація/утримування корови та відшкодування спермопродукції), то за рік отримають максимум 1-1,2 млн грн. Тобто недорахуються 5 млн грн.
Однак головною причиною згортання молочного бізнесу господарства називають незрозумілі та непрогнозовані умови ринку землі для виробників молока. Деякі власники молочно-товарних ферм вже вирішили розпродати корів, щоб акумулювати кошти на випадок необхідності викупити землі та вберегти бізнес.
Инф. proagro.com.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/318315.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM