Дешеві крупи через попит почали дорожчати — Дорошенко

29 июн, 15:03

Цінники на крупи в Україні показують «плюс», оскільки починають користуватися попитом серед українців.

Про це повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко, на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Вартість 84% продуктів, що підлягають державному моніторингу, зросла. Якщо залишити в стороні овочі та яблука, вартість яких з початку року зросла від 20% до 184%, то трійку лідерів склали пшоно, яловичина і ячна крупа. Загальна інфляція за цей час склала 4,4%», — підкреслив експерт.

За словами Олексія Дорошенко, яловичина з початку року подорожчала на 10,2 грн (9%), її вартість становить 124,5 грн за кілограм.

Ціни на крупи, макарони та борошно зросли так:

Крупа пшоняна — на 2,9 грн (+19%), середня ціна — 17,9 грн за кг.
Макаронні вироби — додали 90 коп (+6%), середня ціна — 15,4 грн за кг.
Крупа ячмінна — зросла на 80 коп (8%), середня ціна — 10,3 грн за кг.
Борошно пшеничне — додало 40 коп (+5%), середня ціна — 9,9 грн за кг.
Рис — подорожчав на 30 коп (+1%), середня ціна — 23,4 грн за кг.
Манка — додала 20 коп (+2%), середня ціна — 12 грн за кг.

«Значне зростання вартості круп означає, що в пошуках більш дешевих продуктів українці переходять на крупи, які раніше не користувалися таким попитом. Тому їх цінники показують такий плюс. Оскільки порівнювати їх ціну з іншими країнами не вдасться із-за відсутності в раціоні європейців в такому вигляді, то ціна буде встановлювати попит», — підсумував експерт.

В асоціації також зауважили, що  за перші п’ять місяців 2018 року просіла ціна на гречку.

«Гречана крупа зменшилася в ціні на 5,2 грн, або 23%, і коштує 17,4 грн за кілограм. Гречка постраждала за свої апетити двох минулих років, коли її вартість зростала з космічною швидкістю. А зараз вона втратила своїх прихильників як серед кінцевих споживачів, так і серед державного та комунального секторів», — сказав Дорошенко.

Нагадаємо, згідно з моніторингом Держстату, протягом останнього місяця весни споживчі ціни знизилися на 14 із 23 позицій соціально значущих продовольчих товарів.

Инф. agravery.com


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/311091.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM