Птахівничі підприємства і тепличні комбінати отримали переваги при нарахуванні бюджетних дотацій в режимі «квазіакумуляції ПДВ» – Інститут аграрної економіки

06 сен, 12:06

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок некоректного нарахування бюджетної дотації в режимі «квазіакумуляції» ПДВ конкурентні переваги отримали птахівничі підприємства, які відзначаються ритмічністю відвантаження продукції протягом року, та тепличні комбінати, які реалізують свою продукцію переважно у першій половині року. Внаслідок цього їх частка у загальному обсязі бюджетних дотацій буде значно вищою, ніж це планувалось при початковому помісячному розподілі річного обсягу бюджетних дотацій, поінформував завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.
За його словами, додатковим свідченням некоректності розподілу бюджетної дотації є наявне станом на серпень значення частки птахівничих підприємств у загальній сумі бюджетних дотацій, яке значно перевищило 50%, передбачені положеннями пункту 4 Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році , затвердженого постановою КМУ від 08.02.2017 № 83.
Частка дотацій птахівничим підприємствам за березень-травень, які виплачувались відповідно у травні-липні, за березень склала 56,3%, за квітень – 66,9%, за травень – 57,8%.
За результатами п’яти виплат бюджетних дотацій частка птахівничих підприємств у загальній сумі виплачених дотацій сукупно становить майже 56%.
Швидше за все, за результатами року частка птахівничих підприємств сукупно перевищить встановлений ліміт у 50% – внаслідок методичної помилки при нарахуванні дотації, зауважив експерт.
Варто також звернути увагу на те, що частка п’яти найбільших птахівничих підприємств у загальній сумі бюджетних дотацій за результатами перших п’яти виплат у 2017 році складає 47,5%, а у сумі дотацій по птахівничих підприємствах – майже 85%. І це при тому, що всі п’ять підприємств «пропустили» першу, лютневу виплату.
Частка лише одного птахівничого підприємства у загальній сумі бюджетних дотацій за результатами п’яти виплат складає 19,3%, а у сумі дотацій по птахівничих підприємствах – 34,5%.
При такому підході частка сільгосппідприємств – суб’єктів бюджетної фінансової підтримки в режимі «квазіакумуляції» ПДВ, що здійснюють реалізацію продукції переважно у другій половині року, – перш за все йдеться про виробників цукрового буряку – буде меншою від запланованої, оскільки значення коефіцієнта пропорційності у другій половині року буде значно нижчим за відповідний показник у першому півріччі, підсумував Леонід Тулуш.


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/306386.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM