03 апр, 16:34
Пакет конкретних заходів до державної Програми боротьби з АЧС Асоціація тваринників України передає до профільного міністерства
У Асоціації тваринників України (АТУ) спільно з науковцями НААН, експертами галузі напрацювали комплекс короткотермінових та довгострокових заходів, що дозволять зупинити розповсюдження АЧС. А у кінцевому підсумку – оздоровити українське свинарство від цієї небезпечної хвороби.
Тваринники взяли ініціативу на себе та разом з представниками експертного середовища розробили покрокову стратегію подолання АЧС. Це вимушений крок, бо держава і надалі продовжує чи то навмисно, чи то просто не розуміючи глибину проблеми, гальмувати процес боротьби з африканкою.
Розробка державної Програми профілактики та боротьби з поширенням захворювання африканської чуми свиней на території України на 2017-2022 роки фактично почалась з ініціативи Асоціації тваринників України. Організація ще в листопаді минулого року провела всеукраїнський круглий стіл та разом з експертами та виробниками виступила з вимогою до уряду розпочати процес підготовки державної стратегії подолання АЧС. Далі відповідно до наказу Міністерства агарної політики та продовольства України від 26.12.2016 № 569 була створена Робоча група, що має займатись розробкою проекту Програми. За підсумками 26 лютого Держпродспоживслужба офіційним листом № 602-113-10/3390 подала розроблений проект документу на розгляд Міністерства агарної політики та продовольства України. Але для того, щоб Програма стала дійсно якісним документом, реалізація якого матиме конкретні практичні результати, проект стратегії ще має бути доповнений переліком конкретних заходів, які наразі розроблені АТУ.
Разом з тим, минуло вже більше місяця, а зрозумілої відповіді від Мінагропроду ще немає. Проект Програми поданий до міністерства, лежить чи під сукном, чи просто припадає пилом, а АЧС все продовжує ставити нові антирекорди та додавати українській державі нових антирейтингів.
Тому, Асоціація тваринників України публічно звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України з тим, щоб у найкоротші терміни визначити подальші кроки щодо доопрацювання проекту Програми, спільної розробки комплексу заходів з подолання АЧС, визначення обсягів фінансування. Також звертаємось до Максима Мартинюка, першого заступника міністра агарної політики та продовольства України, голови робочої групи з розробки Програми подолання АЧС терміново скликати засідання вищезазначеної Робочої групи та за участю провідних вітчизняних фахівців доопрацювати проект Програми та затвердити перелік заходів її реалізації. Наводимо відповідний відкритий публічний лист з пропозиціями конкретних заходів Програми. Також звертаємось до уряду та безпосередньо до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана взяти під особистий контроль процес затвердження та реалізації державної Програми подолання АЧС в Україні.
Ще раз наполягаємо на якнайшвидшому затвердженні запропонованої покрокової стратегії, бо будь-яке затягування часу може призвести до вкрай негативних наслідків для тваринництва та масштабних економічних втрат як для держбюджету, так для фермерських та приватних господарств.
«За прогнозами експертів галузі сукупні збитки від епізоотії АЧС цього річ можуть сягнути до 1,5 млрд. гривень. Такі темпи розповсюдження хвороби, що є на сьогодні, ставлять під загрозу існування свинарські господарства у всіх регіонах України. Тому ми звертаємось до аграрного міністерства і наполягаємо якомога швидше затвердити заходи програми подолання АЧС в Україні, забезпечити їх фінансування та якнайшвидше приступити до їх реалізації. Інакше ми поставимо під загрозу продовольчу безпеку країни», - наголошує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.
Ситуація з АЧС в Україні залишається вкрай складною. З 2012 року в Україні зареєстровано 208 випадків АЧС. При чому, тільки у з початку 2017 року зафіксовано 60 спалахів. Для повіряння - за весь 2016 рік - 91 спалах. Експерти оцінюють вже завдані прямі та непрямі економічні збитки у понад 1,1 млрд. гривень. За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), збитки державного бюджету України через спалахи АЧС в 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд. гривень. При цьому у 2017 році кількість спалахів смертельного вірусу АЧС може суттєво збільшитися . З моменту появи хвороби у 2012 році в Україні вже знищено понад 120 тис. голів свиней.
Через АЧС експорт української свинини вже заборонили Молдова, Румунія, Вірменія, Білорусь.
a7d.com.ua
Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/303898.html
Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM