В Україні скорочується кількість зайнятого в АПК населення

18 фев, 14:01

Починаючи з 2000 року кількість зайнятого в АПК (з урахуванням рибної та лісової галузей) населення скоротилося з 4,37 млн до 2,9 млн осіб.

Про це заявив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, передає прес-служба відомства.

Станом на кінець минулого року кількість офіційно зареєстрованих безробітних кваліфікованих співробітників сільського, лісового і рибного господарств в Україні становила 11,2 тис. осіб, що становить 3,3% від усіх зареєстрованих безробітних (341,5 тис.) за цей звітний період.

«Однак, незважаючи на невеликий в масштабах країни показник, всередині галузі структура ринку праці виглядає нездоровою: станом на вересень минулого року кількість вакансій у компаніях агросектору становила 2,4 тис. Проте, лише 0,7 тис. з них складали профільні аграрні спеціальності», ― зазначив Мартинюк.

Він додав, що офіційний показник безробіття не враховує поняття само зайнятості ― коли люди через неможливість влаштуватися на гідну роботу змушені самостійно обробляти свої угіддя з мінімальним рівнем продуктивності. Тобто, фактично, виживати за рахунок ведення натурального господарства.

Аналіз витрат домогосподарств сільської місцевості дає досить точне уявлення про їх соціально-економічний стан ― станом на 4 квартал 2015 року, більше половини витрат (54,4%) припадало на продукти харчування.

За словами заступника міністра, зменшення населення України головним чином пов'язано з його сільською частиною, зменшення якої за останні 16 років склало 2,9 млн, або 18,1%, що на 60% вище темпів скорочення міського населення.

«Оскільки одним з основних факторів, що визначили діючу модель сільського господарства, є мораторій на продаж сільгоспземель, то трансформація нинішнього формату земельних відносин призведе до зміни і соціальної складової АПК України», ― зазначив Мартинюк.

Залежно від економічного менталітету кожної з областей зняття мораторію матиме різний ефект. На західній Україні, де широко розвинене фермерство запуск ринку землі дозволить залучити капітал для розвитку невеликих гравців.

«Після скасування мораторію в цих областях можна розраховувати на пожвавлення кредитування аграрного сектора і відповідне зростання виробництва малих форм господарювання», ― сказав заступник міністра.

У південно-східних регіонах де рентабельність виробництва досягається за рахунок ефекту масштабу, що вимагає консолідації відповідного земельного банку і обумовлює високу питому вагу переданих в оренду земель, скасування мораторію і ринкове ціноутворення призведе до зростання вартості землі. За рахунок переоцінки активу орендні доходи жителів сільської місцевості в короткостроковій перспективі зростуть на 16%.

Инф. agravery.com


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/303032.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM