Чого бажає аграрний міністр малому фермеру у Новому році

09 янв, 15:00

Малому  фермерству буде приділено більше уваги Міністерства аграрної політики і продовольства у 2017 році у порівнянні з іншими сегментами виробників агропродукції.
Бліц-інтерв’ю з очільником відомства Тарасом Кутовим напередодні Нового року вдалось отримати  під час VIII Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні», організованої Українським клубом аграрного бізнесу.  Міністр  бачить майбутнє малого фермерства у покращенні технологій, розвитку кооперації, інфраструктури продажу, створення продукту з великою доданою вартістю та доступу до кредитних ресурсів.
Мале фермерство, яким Ви його бачите? Які недоліки в цьому секторі видно зверху, з позиції Мінагрополітики, і що ви бажаєте фермерам  в новому 2017 році?
Найперше хочеться побажати фермерам подальшого просування по технологічній ланці. Кращі технології – більший урожай. Тому хочеться побажати фермерам досягнення вищих результатів.
Ми як міністерство, і в контексті оборотних коштів, і в контексті механізації допоможемо збільшити роботу по засобам захисту рослин , по добривах, по більш якісній ґрунтообробній техніці, по можливостям кооперації. Плануємо, наприклад допомогти з комбайнами. Для фермера, в якого в обробітку 200 га, великий якісний роторний комбайн — це, насправді не те, що потрібно малому виробнику. Тому дуже актуально постає питання кооперації. І от в рамках кооперативу фермери могли б собі дозволити кращу, більш якісну сільськогосподарську техніку – продуктивну та з меншими витратами.
Напрямок кооперації – це той напрямок, по якому ми будемо йти.
Підтримка в  2017 році: якого фермера Мінагрополітики заохочуватиме  в першу чергу?
Ми хочемо підтримати всіх людей, що хочуть працювати – це ключова теза.
Найперше на підтримку можуть розраховувати ті фермери, які хочуть  розвиватися і прагнути кращих результатів. У нас немає задачі просто показати статистику: що от таку велику кількість фермерів ми підтримали. Задача – вийти на результат. Сьогодні всі, хто активні, хто хочуть працювати, всі повинні мати доступ до ресурсів. Ніяких штучних обмежень, щоб фермери не потрапляли в програму ( а іноді так і робилось) не повинно бути.
Якщо пам’ятаєте, переважна більшість попередніх програм підтримки фермерів часто  ставили обмеження: наприклад, тваринницька ферма «не менш, ніж». Вводилися обмеження знизу: чим більший ти гравець, ти більше в тебе доступу до державної підтримки. А сьогодні ми навпаки хочемо підтримати саме дрібних виробників. Великі компанії можуть брати євробонди, вони завжди мають кращі застави і інші можливості для залучення коштів.
Сьогодні слід згадати Фонд гарантування для фермерів, через який ми хочемо забезпечити їм перший внесок для комерційних банків. Якщо це вийде, то це буде гарний результат.
Плодоовочеві виробники – це значна частина дрібних фермерів, яка буде підтримка цього сектору?
В плодоовочівництві створюється сьогодні більшість робочих місць. Там треба піднімати питання по зберіганню: це холодильники, можливість інфраструктури продажу — саме яблуко «на полицю», а не яблуко на переробку. Тобто потрібно максимально збільшувати ланки доданої вартості. Але знову ж таки, тільки через кооперативи можуть бути  вирішені ці питання. Фермер  з 15 гектарами садку не може мати гарних можливостей для виробництва і продажу, а якщо кооператив – це працює. В Європі саме так. І я думаю, що це кращий шлях.


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/302399.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM