Додатковий митний збір на експорт руйнує інвестклімат України

05 ноя, 13:30

Український клуб аграрного бізнесу відзначає, що ухвалення законопроекту №5300 про додатковий митний збір на експорт, остаточно зруйнує інвестиційний клімат України та може позбавити АПК 1,2 млрд дол. США інвестицій щорічно.

Внесення змін до чинного законодавства було ініційовано групою депутатів від Радикальної Партії України, серед яких і керівник партійного осередку Олег Ляшко. Законопроектом №5300 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відродження тваринництва і розвитку сільськогосподарського підприємництва на селі» пропонується запровадження додаткового експортного мита на 60% українського аграрного експорту. Законопроект №5300 передбачає внесення в 9 статтю Податкового кодексу України додаткового митного збору (аграрно-сировинної збір), яким обкладаються компанії, що здійснюють експорт сільгосппродукції.

Обґрунтувати даний законопроект намагаються необхідністю державної підтримки тваринництва, проте в самому тексті законопроекту нічого не зазначено про те, що кошти мають бути використані на підтримку АПК. Згідно з текстом пояснювальної записки, основна мета внесення вищевказаних змін до Закону – підтримка індивідуальних і малих господарств. Планується, що податкова ставка складе 3%.

Такі законодавчі ініціативи завжди негативно сприймаються інвесторами та спричиняють відтік капіталу з країни. За оцінками УКАБ, введення експортного мита у розмірі 3% призведе до зниження рентабельності виробництва зернових на 5%. В той же час, більшість інвестицій, пов’язаних з агросектором, наразі спрямовані на логістично-інфраструктурні проекти, що забезпечують експорт. Вони мають довгий термін окупності та низький рівень рентабельності. Тому ведення додаткових експортних мит на продукцію АПК може зробити інвестиції в такі проекти непривабливими.

«У 2016 році прямі іноземні інвестиції в сільське господарство, порівняно з минулим роком, зросли на 39% і навіть перевищили докризові показники. Проте, експортне мито на продукцію АПК, яке намагаються приховати за назвою «аграрно-сировинний збір» може повернути стан справ до рівня 2014 року, коли через політичну, економічну кризу та початок військового конфлікту були призупинені всі інвестиційні проекти, а агросектор залишився практично без фінансування», — відзначив Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

infoindustria.com.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/301332.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM