Правильне зберігання посівного матеріалу

18 окт, 19:12

Для вирощування сільськогосподарських культур та овочів фермери використовують свіже насіння, яке зможе забезпечити в подальшому високу схожість та повноцінний ріст рослини. Проте іноді при несприятливих кліматичних умовах посівного матеріалу може не вистачити, тому важливо завжди створювати запаси насіння. Щоб воно не втратило своєї життєздатності, варто правильно його зберігати.

Посівний матеріал навіть під час зберігання «дихає», також в ньому відбуваються важливі життєві процеси. Тому потрібно створити для нього такі умови, щоб витрати поживних речовин на дихання були мінімальними.

Умови правильного зберігання

На якість насіння під час його зберігання впливають такі чинники:

Найперше, на що слід звернути увагу, – це температура та вологість. Чим менший вміст вологи та нижча температура в приміщенні, тим довше матеріал залишатиметься життєздатним. В 2 рази довше може зберігатись продукція, якщо рівень вологи в сховищі зменшити на 1%, а показники температури – на 5ºС.

Деякі види насіння, якщо вони не зволожені, можна зберігати при температурі близько -20ºС. Такі умови ідеально підходять для багатьох квітково-декоративних рослин.

Біологічні особливості посівного матеріалу залежать від великої кількості причин, які слід враховувати при виборі сховища. Не варто зберігати травмоване, пошкоджене шкідниками та хворобами насіння. Також не підлягають подальшому зберіганню продукти, які частково проросли, дозрівали при дощовій погоді чи отримані з полеглого стебла.

Підготовка сховища

Приміщення для зберігання посівного матеріалу повинно знаходитись на сухому місці. Будують сховище із матеріалів, які слабо проводять тепло, а дах його не повинен протікати. Стіни роблять щільними, а при наявності щілин – їх замазують або зашивають дошками. Найкраща підлога в такому випадку – бетонна або дерев’яна, при цьому її слід підняти на 0,5 м від рівня землі на фундаменті чи спеціальних стовпах.

З метою відмінної вентиляції насіннєсховища потрібно встановити в протилежних його сторонах двері та вікна з гратами, які забезпечують протяги. Також можна використовувати витяжні труби або електричні вентилятори (якщо це можливо).

Для знезараження приміщення від різноманітних шкідників варто влітку провести дезінфекцію. З цією метою стелю, підлогу та стіни обробляють розчином каустичної соди або розчином формаліну.

Джерело - сайт www.agrotime.in.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/301011.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM