Хмельницька область - лідер агрострахування у 2016 році

18 окт, 20:30

Сьогодні, 18 жовтня 2016 року, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та проект IFC  «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» у рамках круглого столу «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції» презентували результати дослідження ринку агрострахування сільськогосподарської продукції в Україні в 2016 році.

Як зазначила Вікторія Якубович, консультант з питань агрострахування проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії,  показники 2016 року свідчать про певне пожвавлення ринку агрострахування. Загалом, за її словами, у 2016 році страхові компанії уклали 787 договорів страхування, зокрема 317  на зимовий та 470 на весняно-літній періоди.

Експерт відмітила, що серед страхових продуктів на ринку домінують договори страхування від повної загибелі на зимовий період та договори страхування від поіменованих ризиків на весняно-літній період. Значну частину  договорів на весняно-літній період складають договори страхування майбутнього врожаю та страхування посівів до збирання.

Вікторія Якубович повідомила, що загальна сума за договорами страхування сільськогосподарських культур  та багаторічних насаджень  склала 5 809 млн грн, що на 46, 3 % більше, ніж минулого року.  Сума зібраних страхових премій склала 156 млн грн, що на 100,8% перевищує рівень минулого року. Загальна площа застрахованих культур становить 675,6 тис. га. Також зросла на 9% частка договорів страхування, пов’язаних з програмами фінансування сільгоспвиробників через Аграрний Фонд та ДПЗКУ.

Беззаперечним лідером страхування у 2016 році є Хмельницька область. Там було укладено 95 договорів на площах 115, 2 тис. га. За нею йдуть Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська та Тернопільська області.

Як відзначають експерти, у 2016 році аграрії найбільше страхували озимі пшеницю, ріпак, ячмінь, сою, а також соняшник і  кукурудзу.

Найбільше виплат страховики здійснили за договорами страхування озимої пшениці (66 % від загального обсягу виплат), та озимим ріпаком (31,5 %).

Обсяг страхових виплат у Хмельницькій області склав 4,4 млн грн, у Харківській – 2,7 млн грн, у Тернопільській – 2,1 млн грн.

agronews.ua


Адрес новости: http://agrinews.com.ua/show/301010.html



Читайте также: Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM